Zmarł Jerzy Rojek – miał 70 lat

Nie żyje Jerzy Rojek, były więzień polityczny, działacz NSZZ „Solidarność”, działacz społeczny i jedna z barwniejszych postaci gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Smutna wiadomość dla lokalnej społeczności. Zmarł Jerzy Rojek, były więzień polityczny i działacz NSZZ „Solidarność” huty „Baildon” w Katowicach. Przez lata mieszkał w Lanckoronie, następnie w Kalwarii Zebrzydowskiej, a w ostatnim czasie w Wysokiej.

Szefował Obywatelskiej Organizacji Strażniczej Watch Dog, przez co otrzymał przydomek „Patrzący pies”, wydawca „Katakumb Kalwaryjskich” w których nie bał się wyrażać swojego zdania o rządzących. Był  niepokornym ale i bardzo barwnym mieszkańcem gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zasłynął dopisaniem sprayem nazwiska generała Jaruzelskiego na kalwaryjskim pomniku, peerlowskiej pamiątki propagującej komunizm, za co został ukarany mandatem. Złożył też wniosek aby podjąć działania zmierzające do usunięcia tego monumentu.

Mimo doświadczenia przez los (skatowania przez służby bezpieczeństwa PRL, co zaważyło dotkliwie na jego zdrowiu), zawsze był pogodny i życzliwy dla drugiego człowieka. 

Zmarł 9 września 2022 roku. Miał 70 lat.

Z ciekawostek polecamy wysłuchać wywiadu, jaki Pan Jerzy udzielił podcastowi Rocznik77 o „Globalnej Babie” – Pan Jerzy bowiem włączał się w życie społeczności lokalnych na różne sposoby.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x