mat. CKSiT Kalwaria Zebrzydowska

Zimowe Ferie z Centrum Kultury: Podsumowanie Niezapomnianych Przygód!

Zakończyliśmy tegoroczne ferie z CKSiT! To były dwa intensywne tygodnie pełne różnorodnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. W ofercie znajdowały się zarówno wyjazdy, jak i warsztaty stacjonarne. Dzięki nim dzieci mogły spędzić aktywnie czas w gronie rówieśników, zdobyć nowe umiejętności oraz odwiedzić wiele ciekawych miejsc. W programie w sumie wzięło udział blisko 570 uczestników!

Pierwszym miejscem, które udało nam się odwiedzić był Park Trampolin GO JUMP w Krakowie. Skoki na trampolinach były nie tylko doskonałą formą zabawy, ale również świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu i rozwijanie zdolności motorycznych.

Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju zaskoczył nas niezwykłym spektaklem pt. „Pinokio”, Odbyliśmy podróż do świata niesfornego, drewnianego pajacyka, który za sprawą ojcowskiej miłości przemienił się w prawdziwego chłopca. Po spektaklu wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez jednego z aktorów- Pana Łukasza Łęckiego.

Nie zabrakło również dawki adrenaliny! Odwiedziliśmy FunPark Kraków, gdzie podczas gry w laserowy paintball, sprawdzaliśmy swoje umiejętności taktyczne, spryt i celność. Rozgrywka była pełna emocji, uczciwej rywalizacji, a przede wszystkim wspaniałej zabawy. Spędziliśmy również aktywnie czas na torze wrotkarskim ,,Przewrotki” w Krakowie. Nasi mali sportowcy przeżyli mnóstwo emocji, ucząc się podstawowych technik jazdy na wrotkach pod czujnym okiem instruktorów. Pomimo kilku upadków świetnie się bawiliśmy! W naszym programie była również wizyta w Parku Rozrywki, ,Fantazja” w Andrychowie. Jedno jest pewne – to miejsce jest prawdziwym rajem dla dzieci! Na czteropoziomowej konstrukcji zabawowej mogliśmy się wspinać, zjeżdżać na różnorodnych zjeżdżalniach, przeciskać przez przejścia tubowe oraz skorzystać z automatów do gier.

Podczas ferii wybraliśmy się również do Cinema City w Krakowie na film animowany ,,Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”. Podczas seansu wspólnie śledziliśmy przygody dzielnego goryla Miquela i jego przyjaciół oraz ich walkę o ocalenie przyrody.

19 lutego na Sali Widowiskowej CKSiT odbył się spektakl pt. „Detektyw Kot” Teatru Kultureska. Przedstawienie przeniosło najmłodszych widzów w świat ekologicznych zagadek i niezwykłych przygód, podczas których Detektyw Kot i jego wierna asystentka Kocimiętka prowadzili śledztwo w sprawie zaginionych butów. To był niezwykły wieczór pełen śmiechu, muzyki, ale także refleksji nad ekologicznymi wyzwaniami współczesności. W spektaklu wzięło udział ponad 200 osób, a bezpłatne bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie.

W piątek, 23 lutego, oficjalnie zakończyliśmy FUNtastyczne Ferie z CKSiT! Ostatnie miejsce, które udało nam się odwiedzić to Inwałd Park oraz Wystawa klocków Warownia Inwałd. Po wystawie klocków LEGO oprowadzał nas sam właściciel kolekcji – Pan Sebastian, który chętnie opowiedział nam o swojej wyjątkowej pasji. Wystawa zawiera ponad 600 arcydzieł sztuki klockowej i wywarła na nas imponujące wrażenie. Dodatkowo mogliśmy też wziąć udział w kreatywnych warsztatach, podczas których powstały nasze budowle. Następnie udaliśmy się do Parku Miniatur, gdzie przenieśliśmy się w prawdziwą podróż dookoła świata. Z pomocą Pana przewodnika poznaliśmy najważniejsze skarby kultury, a po zapadnięciu zmierzchu mogliśmy podziwiać świetlne instalacje. Dzieci korzystały również z atrakcji mini lunaparku.

Nasz program ,,FUNtastycznych ferii z CKSiT” oprócz wycieczek, zawierał również warsztaty stacjonarne, które dostarczyły nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń!

Dzieciaki mogły rozwijać swoje zdolności artystyczne i manualne Część z nich poznała nowe pasje.

Podczas tych dwóch tygodni odpoczynku od szkolnych obowiązków, odbyły się m.in:

– warsztaty artystyczne- tworzenie kolaży

– warsztaty fotograficzne

– warsztaty majsterkowania (komódka na skarby, kubek na kredki, drewniany domek)

– warsztaty artystyczne- malowanie toreb

– warsztaty tworzenia bransoletek

– seanse bajkowe z popcornem

– wizyta na Komisariacie Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej

Dodatkowo dzieci z Gminy Kalwaria Zebrzydowska (wraz z opiekunami) w dwie niedziele od godz. 14.00 do 17.00 mogły skorzystać z bezpłatnego wejścia na Lodowisko Biały Orlik.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować: Edycie Filipek-Bajor, Marcinowi Kudeli, Anicie Pajor, Annie Karelus, Monice Nogieć oraz Komisariatowi Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, w tym st. sierż. Pawłowi Piwowarczykowi. Dziękujemy za Waszą pracę i za wkład w organizację ferii..

Zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń na profilu Facebook oraz na stronie internetowej. Już wkrótce spotkamy się znowu podczas wakacyjnych wycieczek i warsztatów!

 

Paulina Zawalonka

CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x