Strażacy dla Ewy

Mówi się że na strażaków ochotników zawsze można liczyć i tak też było i tym razem! W niedzielę rywalizowali w Turnieju Charytatywnym – Strażacy dla Ewy! Strażacy stworzyli doskonałą atmosferę pełną przyjaźni i dobrej rywalizacji. 

 

Dzięki wsparciu druhów, kibiców i mieszkańców w niedzielę udało się zebrać 13.462,50 zł. dodatkowo 1 tys. zł wsparcia w imieniu Gminy Kalwaria Zebrzydowska przekazał Burmistrz Augustyn Ormanty. Do celu czyli zakupu specjalistycznego samochodu na potrzeby Ewy brakuje coraz mniej!

Do turnieju, który został zorganizowany w Hali sportowej ZSiPO zgłosiły się drużyny OSP z regionu. Strażacy pokazali, że nie tylko potrafią gasić pożary czy ratować ludzkie życie ale też świetnie radzą sobie z piłką. Mecze stały na dobrym poziomie i wszystkie były toczone z duchem fair play.

W rywalizacji sportowej Turniej Strażacy dla Ewy wygrała ekipa OSP Stryszawa, która pokonała w finale OSP Kalwaria Zebrzydowska, trzecie miejsce wywalczyła OSP Kopanka.

W tym dniu najważniejsza była mała Ewa i pomoc dla niej. Organizatorzy zorganizowali loterię fantową, która cieszyła się największym powodzeniem, w niedzielę pogoda dopisała dlatego też furorę zrobiły danie z grilla, były też licytacje. Najmłodsi mogli zobaczyć wozy strażackie, nie zabrakło też animacji dla dzieci. Cała akcja pomocy przebiegła w radosnej atmosferze, obecna była na niej również Ewa, która otrzymała najmocniejsze brawa i wsparcie.

Dziękujemy wszystkim jednostkom OSP, które odpowiedziały na nasze zaproszenie! Stworzyliście wyjątkową atmosferę, pełną przyjaźni i świetnej rywalizacji – mówi Tomasz Baluś Prezes Stowarzyszenia i dodaje Dziękujemy wszystkim którzy nam w ostatnich dniach pomagali przy organizacji wydarzenia, dziękujemy kibicom i mieszkańcom za przekazane datki! Cieszę, że po raz kolejny akcja charytatywna przynosi dobry efekt!

Głównym organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej. Współorganizatorami Turnieju – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, Gmina Kalwaria Zebrzydowska, a także druhowie z OSP.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x