Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach zaangażował się w projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

W realizację projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa włączyła się kolejna placówka edukacyjna z terenu naszego powiatu tj. Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach. 

W realizację projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa włączyła się kolejna placówka edukacyjna z terenu naszego powiatu tj. Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach. 

13 lutego br. w budynku szkoły odbyło się spotkanie partnerów i osób koordynujących realizację projektu ZPB, w którym uczestniczyli: dr hab. inż. Augustyn Ormanty – Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, ks. Leszek Filipek – Proboszcz Parafii w Przytkowicach, mł. insp. Fryderyk Mamcarczyk – Komendant Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, asystenci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy – asp. szt. Małgorzata Hombesch i asp. szt. Zbigniew Przybek, st. sierż. Krystian Habrzyk – dzielnicowy z kalwaryjskiego komisariatu, pan Wiesław Rudecki i pan Robert Rudecki – radni oraz członkowie OSP w Przytkowicach, mgr inż. Sławomir Gołota – przedstawiciel UM Kalwaria Zebrzydowska  z Referatu Ewidencji Ludności, Dowodów Osobistych i Zarządzania Kryzysowego, a także pan Kazimierz Targosz – sołtys wsi Przytkowice.

W trakcie spotkania policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach podsumowali wyniki analizy ankiet, opiniując pozytywnie opracowany plan działań i dotychczasowe poczynania w tym zakresie. Wyniki badań ankietowych i działania zawarte w Zintegrowanym Planie Działań związanych z realizacją ZPB na terenie w/w szkoły przedstawiono w formie prezentacji multimedialnej. Podczas spotkania przeprowadzono również wizję lokalną miejsc najbardziej newralgicznych w szkole i w jej pobliżu.

Przypomnijmy, że projekt wzorowany jest  na doświadczeniach holenderskich. Głównym jego założeniem jest zintegrowanie wszystkich środowisk i instytucji oraz władz samorządowych w celu podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w szkole.

fot. i info: KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x