Zarząd Województwa dba o dzieci w naszym regionie

Zarząd Województwa Małopolskiego nie tylko wprowadził innowacyjny w skali kraju projekt „Małopolska Niania” który jest pierwszym w Polsce programem wsparcia dla rodziców najmłodszych dzieci, ale też dzięki unijnym środkom zwiększa liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach.

Rodziny biorące udział w programie, otrzymają na zatrudnienie niani 1500 zł przez okres 10 miesięcy (niezależnie od liczby dzieci w rodzinie), 1000 zł pochodzić będzie z budżetu województwa, a 500 zł pokryją środki gminy. W powiecie wadowickim do programu wyznaczono gminę Wadowice.

Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu dla żłobków i przedszkoli, istniejące placówki będą mogły dostosować nowe pomieszczenia tak, by były przyjazne maluchom, funkcjonalne oraz dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Ponadto, cześć środków płynących z dofinansowania zostanie przeznaczona na wyposażenie placówek w pomoce edukacyjne i zabawki oraz na organizację zajęć dodatkowych i dokształcenie pracujących tam nauczycieli.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu pochodzącemu z naszego regionalnego programu operacyjnego zarówno jednostki samorządowe, jak i podmioty prywatne będą mogły zrealizować projekty tak ważne z punktu widzenia najmłodszych mieszkańców regionu. Powstaną nowe miejsca w przedszkolach, co ułatwi rodzicom zapewnienie opieki swoim dzieciom. Warto przypomnieć, że to nie jedyna inicjatywa, z jaką wychodzi Małopolska kierując swoje wsparcie do rodzin. Tworzymy nie tylko nowe miejsca w przedszkolach i żłobkach, ale też wdrażamy pilotaż „Małopolskiej Niani”, która pomoże rodzicom najmłodszym dzieci zapewnić opiekę oraz powrócić do aktywności zawodowej – mówi wicemarszałek Stanisław Sorys

Na rozbudowę i poprawę standardów opieki możemy natomiast liczyć w istniejących już placówkach w Chrzanowie, Kwaczale, Kamionce, Olkuszu, Chrząstowicach, Zatorze, Polance Wielkiej, Wadowicach, Brzeźnicy, Zebrzydowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Jak informuje Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 mln 97 tys. zł na rozbudowę przedszkoli w Kalwarii Zebrzydowskiej i Zebrzydowicach.

AF
fot. www.malopolska.pl

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x