Zarząd Powiatu uzyskał absolutorium i wotum zaufania za 2021 rok

Zarząd Powiatu w Wadowicach uzyskał wotum zaufania i absolutorium za 2021 rok. Na 37. sesji Rady Powiatu (30.06.2022 r.) radni jednogłośnie przyjęli uchwały w tych sprawach. Jednomyślnie zatwierdzili także m.in. sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu za miniony rok.

Debata poświęcona Raportowi o stanie powiatu za poprzedni rok oraz dyskusja nad udzieleniem zarządowi wotum zaufania i absolutorium, to jedne z najważniejszych momentów w corocznej pracy samorządu powiatowego. Ten fakt podkreślała wczoraj przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska oraz inni radni zabierający głos.

Głosowania poprzedziła prezentacja filmu podsumowującego najważniejsze obszary działania oraz ubiegłoroczne inwestycje naszego samorządu oraz ponad dwugodzinna dyskusja (z filmem i debatą można zapoznać się tutaj – https://www.youtube.com/watch?v=EhvNXiDas0c od ok. 1 godz. 40 minuty do ok. 3 godz. 50 minuty). Ostatecznie zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium Zarząd Powiatu w Wadowicach otrzymał jednogłośnie – przy 26 głosach za, ani jednym wstrzymującym się i ani jednym przeciwnym.

https://www.youtube.com/watch?v=EhvNXiDas0c

Taki wynik dla nikogo, kto przysłuchiwał się dyskusji, nie był zaskoczeniem. Niezależnie od różnic w spojrzeniu na to, co działo się w powiecie w minionym roku, wszyscy uczestnicy dyskursu podkreślali, że udało się osiągnąć wiele dobrego. Pokazują to choćby tylko cztery najważniejsze liczby. Kiedy w grudniu 2020 roku Rada Powiatu przyjmowała budżet powiatu na 2021 rok, założono, że dochody zamkną się kwotą nieco ponad 177 mln zł a wydatki wyniosą ok. 196 mln zł. Potem wielokrotnie zmieniano budżet w zakresie zarówno dochodów, jak i wydatków. Ostatecznie dochody Powiatu Wadowickiego zostały wykonane w kwocie ponad 208 mln zł (108 % ostatecznego planu!). Wykonanie wydatków wyniosło zaś nieco ponad 203 mln zł.

W imieniu całego zarządu serdecznie dziękuję za udzielone nam wotum zaufania i absolutorium za 2021 rok. Chcę wyraźnie podkreślić – to nasz wspólny sukces. Nie tylko zarządu, ale i całej Rady. Bo razem pracowaliśmy na wszystko, co w minionym roku udało się osiągnąć. Wspólnie – czasami w trudnych rozmowach – szukaliśmy najlepszych rozwiązań, które pozwolą na rozwój powiatu a przede wszystkim będą jak najlepiej służyć naszym mieszkańcom – mówiła m.in. po głosowaniach wicestarosta Beata Smolec. W swoim wystąpieniu dziękowała także pracownikom starostwa, jednostek organizacyjnych powiatu, parlamentarzystom, przedstawicielom rządu, samorządu wojewódzkiego oraz burmistrzom i wójtom z terenu naszego powiatu. – Nie zawsze jest łatwo, ale ubiegły rok pokazał, jak wiele można osiągnąć, jeśli tworzy się zgrany zespół a także zmierza do tego samego celu, jakim jest dobro mieszkańców regionu zaznaczała wicestarosta.       

 

Dodajmy, że – co wcale nie jest normą w naszych samorządach – Zarząd Powiatu w Wadowicach drugi rok z rzędu uzyskał absolutorium jednogłośnie.   

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x