Zapraszamy na Weekend z Dworem Stryszów

Serdecznie zapraszamy w najbliższy weekend do Dworu w Stryszowie.

 

18 maja, 05:00 – Spacer fotograficzny śladami Haliny Dąbrowskiej.

Zapraszamy Państwa na kolejny spacer fotograficzny, którego tematem wiodącym będzie fotografia krajobrazowa. Podczas tego spotkania macie możliwość poszerzyć wiedzę z zakresu fotografii i od razu przetestować nowo nabyte umiejętności w praktyce. Będą wskazówki, ćwiczenia, dyskusje.

Podczas naszej wędrówki kolejny raz będziemy podążać śladami malarki Haliny Dąbrowskiej. Tym razem odkryjemy tereny jeziora mucharskiego o wschodzie słońca.

Spacer jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie Utopiona w zieleni. Jest to wyjątkowa szansa na zapoznanie się z twórczością Haliny Dąbrowskiej.

Warto przygotować się odpowiednio na nasz spacer.
Zalecamy wygodne obuwie, które umożliwi swobodne poruszanie się po terenie, który będziemy eksplorować. Nie zapomnijcie również zabrać ze sobą aparatu fotograficznego lub smartfonu, aby móc utrwalić piękno otaczającej nas przyrody. Woda również będzie mile widziana, abyście mogli cieszyć się naszym wyjątkowym spacerem w komfortowych warunkach.

Zbiórka: przed Dworem w Stryszowie

Prowadzenie: Edyta Filipek-Bajor
Zapisy: dworstryszow@wawelzamek.pl

 

18 maja, 16:00 22:00 – Noc Muzeów Ziemi Wadowickiej.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej “Utopiona w zieleni. Malarstwo Haliny Dąbrowskiej”. Zwiedzanie stałej ekspozycji z kustoszem.

Wstęp wolny.

 

19 maja, 15:00 – Rozmowy przy fotografii: Marcin Kudela.

„Z pasji do fotografii tworzę zdjęcia, a z zamiłowania i ze względu na rodzinną tradycję – meble. Poza tym jestem normalną osobą, mężem i ojcem.

W fotografii szukam kadrów, w które będę mógł uwierzyć oraz pretekstu do powiedzenia o czymś, a nie tylko do pokazania czegoś. Lubię dokumentować rzeczywistość, która mnie otacza i dostrzegać różnice między tym, co jest teraz, a tym co było kiedyś. 

Na ogół, do robienia zdjęć muszę mieć jakiś pretekst, impuls lub konkretny powód. W przeciwnym razie z osoby, która robi zdjęcia – wolę zamienić się w konsumenta fotografii.

Choć fotografię uważam za swoją pasję, która mnie napędza to uważam, że nie jest ona najważniejsza w moim życiu i pilnuję, aby z pasji nie przerodziła się w obsesję”.

Na poważnie fotografią zainteresował się około 12 lat temu, lecz fotografia towarzyszyła Mu z przerwami od dziecka, gdy pierwszy raz miał możliwość pobawić się aparatem marki Zenith, który należał do Ojca.

Od 2016 r. uczestniczy w zajęciach fotograficznych w CK w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kiedyś jako uczestnik, a od dwóch lat jako współprowadzący. 

Od 2017 r. jest związany z Kalwaryjskim Klubem Fotograficznym  

Zdjęcia Marcina pojawiały się na 5 wystawach zbiorowych.

Spotkanie poprowadzą Edyta Filipek-Bajor Fotoeffect.pl oraz Jola Hytkowska, admin profilu Lanckorona turystyczna.

Zapraszamy do Dworu w Stryszowie w najbliższą niedzielę 19 V o godz. 15.00

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x