Serdecznie zapraszamy Państwa na szóste już Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się w Konwencie Bonifratrów 9 września 2017 roku. W programie imprezy wiele atrakcji: warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne, projekcja filmu o Mikołaju Zebrzydowskim oraz wystawa prac konkursowych „Sen o Kalwarii”. Pasjonatów wojskowości zachęcamy do obejrzenia niezwykłego widowiska historycznego pt. „Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1655 roku”. Zapraszamy do wspólnej biesiady!
Charakter spotkania nawiązuje do tradycji Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach, gdzie od ponad 400-lat obok działalności na rzecz osób niepełnosprawnych Bracia prowadzą 100-tu hektarowe gospodarstwo rolno-hodowlane. Tegoroczna edycja Spotkania będzie nie tylko tradycyjną formą świętowania i dziękczynienia za coroczne plony, ale również nawiązywać będzie do obchodzonego w tym roku 400-lecia lokacji miasta Kalwaria Zebrzydowska. Całość imprezy będzie miała charakter biesiady i wspólnej zabawy, stwarzając również okazję do zaprezentowania efektów działalności artystycznej osób niepełnosprawnych oraz rozwijania zainteresowań historią, sztuką oraz teatrem.
Program spotkania:
Godz. 11:00 – Msza Św. W Kościele Parafialnym w Zebrzydowicach
Godz. 12:00 – Przejście Pochodu Dożynkowego na teren Konwentu w Zebrzydowicach
Godz. 12:30- Uroczyste otwarcie imprezy
Od godz. 13:00
Wspólna biesiada przy stole połączona z degustacją potraw regionalnych
Zabawa taneczna z wodzirejem,
Konkursy, warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne
Projekcja filmu o M. Zebrzydowskim, w którym wystąpili m in. podopieczni Konwentu – Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej
Wystawa prac „Sen o Kalwarii” przygotowanych w ramach konkursu skierowanego do uczniów szkół i oraz osób niepełnosprawnych
16:00 – Widowisko historyczne „Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1665 roku”
18:00 – Wspólna biesiada
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Dojazd na koszt własny.
Jeśli Państwo są zainteresowaniu udziałem w VI Dożynkowym Spotkaniu Integracyjnym bardzo prosimy o kontakt pod numer telefonu 33 8766 508 lub adres email : dps@zebrzydowski.pl z podaniem nazwy i adresu jednostki, danych kontaktowych oraz ilości osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
About Author
You may also like
-
Zapraszamy na piątkową promocję książki „Kalwaryjskie ścieżki artystów malarzy z rodziny Gramatyka”
-
Weekend w naturze w gminie Wadowice – cztery dni blisko przyrody
-
Muzeum Miejskie przedłuża ekspozycję zabytkowych rowerów!
-
Obraz Vincenta van Gogh w Domu Rodzinnym Jana Pawła II – wyjątkowa wystawa w Wadowicach
-
Wyniki wyborów prezydenckich w gminie Kalwaria Zebrzydowska
-
„Kolory Kalwarii – Aneri i Wojciech Weissowie” – hołd artystyczny i apel o przyszłość zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Brodach
-
Uczniowie zorganizowali ogród na dachu szkoły
-
Zaginął 34-letni mieszkaniec Stanisławia Dolnego
-
Zapraszamy na warsztaty Kapeluszowo czyli nakrycia głowy w dworskim stylu