Zapraszamy na VI Dożynkowe Spotkanie Integracyjne!

Serdecznie zapraszamy Państwa na szóste już Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się w Konwencie Bonifratrów 9 września 2017 roku. W programie imprezy wiele atrakcji: warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne, projekcja filmu o Mikołaju Zebrzydowskim oraz wystawa prac konkursowych „Sen o Kalwarii”. Pasjonatów wojskowości zachęcamy do obejrzenia niezwykłego widowiska historycznego pn. „Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1655 roku”. Zapraszamy do wspólnej biesiady!

Serdecznie zapraszamy Państwa na szóste już Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się w Konwencie Bonifratrów 9 września 2017 roku. W programie imprezy wiele atrakcji: warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne, projekcja filmu o Mikołaju Zebrzydowskim oraz wystawa prac konkursowych „Sen o Kalwarii”. Pasjonatów wojskowości zachęcamy do obejrzenia niezwykłego widowiska historycznego pt. „Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1655 roku”. Zapraszamy do wspólnej biesiady!

Charakter spotkania nawiązuje do tradycji Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach, gdzie od ponad 400-lat obok działalności na rzecz osób niepełnosprawnych Bracia prowadzą 100-tu hektarowe gospodarstwo rolno-hodowlane. Tegoroczna edycja Spotkania będzie nie tylko tradycyjną formą świętowania i dziękczynienia za coroczne plony, ale również nawiązywać będzie do obchodzonego w tym roku 400-lecia lokacji miasta Kalwaria Zebrzydowska. Całość imprezy będzie miała charakter biesiady i wspólnej zabawy, stwarzając również okazję do zaprezentowania efektów działalności artystycznej osób niepełnosprawnych oraz rozwijania zainteresowań historią, sztuką oraz teatrem.

Program spotkania:
Godz. 11:00 – Msza Św. W Kościele Parafialnym w Zebrzydowicach
Godz. 12:00 – Przejście Pochodu Dożynkowego na teren Konwentu w Zebrzydowicach 
Godz. 12:30- Uroczyste otwarcie imprezy
Od godz. 13:00 
Wspólna biesiada przy stole połączona z degustacją potraw regionalnych
Zabawa taneczna z wodzirejem, 
Konkursy, warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne
Projekcja filmu o M. Zebrzydowskim, w którym wystąpili m in. podopieczni Konwentu – Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej 
Wystawa prac „Sen o Kalwarii” przygotowanych w ramach konkursu skierowanego do uczniów szkół i oraz osób niepełnosprawnych
16:00 – Widowisko historyczne „Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1665 roku”
18:00 – Wspólna biesiada
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Dojazd na koszt własny. 
Jeśli Państwo są zainteresowaniu udziałem w VI Dożynkowym Spotkaniu Integracyjnym bardzo prosimy o kontakt pod numer telefonu 33 8766 508 lub adres email : dps@zebrzydowski.pl z podaniem nazwy i adresu jednostki, danych kontaktowych oraz ilości osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x