mat. Muzeum Dwór w Stryszowie

Zapraszamy na dwa sobotnie wykłady do dworu w Stryszowie

Zapraszamy serdecznie do dworu w Stryszowie na ostatnie już spotkanie przygotowujące do wystawy ikon. Tym razem czeka nas prawdziwa uczta duchowa i intelektualna. W jednym dniu, w sobotę 27 maja, o godzinie 14:00 i 15:30 odbędą się prelekcje dwóch cenionych wykładowców:

  • Maria Bogdani – rzeczoznawca majątkowy z ponad 25 letnim doświadczeniem pracy na rynku nieruchomości. Z wykształcenia inżynier budownictwa po Politechnice Krakowskiej i historyk sztuki po Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w skomplikowanych sprawach związanych z tematyką nieruchomości, wyceną ich wartości rynkowej oraz wyceną rozmaitych praw do nieruchomości – w szczególności: nieruchomości zabytkowe, mienie zabużańskie, nieruchomości komercyjne.

Wielokrotnie słuchaliśmy już prelekcji pani Marii i niezmiennie jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jej wiedzy i kompetencji. Tym razem wygłosi dla nas wykład zatytułowany:

„Kamienie wołać będą – Materialny wymiar wartości symbolicznych budynku sakralnego – głos z rynku nieruchomości.” (Godzina 14.00)

  • O. dr Lucjan Bartkowiak CR – w 2021 r. bronił doktorat: „Piękno nośnikiem teologii. Estetyka przestrzeni eklezjalnej w mozaikach kościoła”. W latach 2013-2014 w ramach Atelier Teologicznego im kard. Tomáša Špidlíka odbył specjalizację z zakresu teologii wschodniej na Papieskim Instytucie Orientalnym w Rzymie, następnie przez kilka lat posługiwał w kościołach Bułgarii i jednocześnie pracował we wnętrzach sakralnych przy tworzeniu mozaik. Temat wykładu ojca Lucjana: „Sakrum w świecie. Zagadnienia z obszarów chrześcijańskiej symboliki sakralnej.” (Godz.15.30)
mat. Muzeum Dwór w Stryszowie
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x