XXIII Zlot Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej w Parku Miejskim w Wadowicach

Zuchom i harcerzom Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP sobota 19 czerwca 2021 upłynęła pracowicie, w bardzo upalny dzień „Budowali harcerską wspólnotę” podczas XXIII Zlotu Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej w Parku Miejskim w Wadowicach.

Zlot Gromad i Drużyn to coroczna impreza Hufca Ziemi Wadowickiej. To wielkie święto wszystkich zuchów i harcerzy z trzech powiatów – wadowickiego, oświęcimskiego i suskiego, ponieważ na terenie tych trzech powiatów działa wadowicki hufiec.
Tegoroczny Zlot ze względu na obostrzenia wyjątkowo był wydarzeniem jednodniowym, zorganizowanym w Parku Miejskim w Wadowicach w formie gry terenowej.

Do Wadowic przyjechało w sumie 220 osób z 16 jednostek harcerskich. Zlot był wspólną inicjatywą wszystkich jednostek harcerskich, stąd hasło Zlotu „Budujemy harcerską wspólnotę”, każdy zuch i harcerz angażował się w przygotowanie programu Zlotu, by pokazać prawdziwego harcerskiego ducha i moc braterstwa.

Od samego rana, zuchy i harcerze prezentowali swoje gromady i drużyny organizując zadania, gry i zabawy dla pozostałych uczestników. Każda jednostka miała za zadanie przygotować krótki punkt na grze terenowej, dzięki temu, wspólnie udało się zorganizować cały program zlotu. Punkty dotyczyły zwyczajów, obrzędowości cech charakterystycznych i lokalnych tradycji jednostek. Wszyscy włożyli bardzo dużo pracy w przygotowania, a pomysły na zaprezentowanie jednostek były rewelacyjne!

Na koniec, uczestnicy wybierali najatrakcyjniejszy dla nich punkt głosując poprzez wrzucenie szyszki do odpowiedniego pojemnika. Udało się wyłonić i nagrodzić dwie zwycięskie jednostki – 17 GZ „Dzielne Lwy” z Brzeźnicy i 1 DH „Błękitna” z Frydrychowic. Oprócz poznawania gromad i drużyn obecnych na zlocie, każda jednostka przygotowywała pocztówkę z pozdrowieniami ze zlotu dla jednostek i zespołów, których nie było.

W Zlocie wzięły udział:
5 Gromada Zuchowa „Żółte Stopy” z Wadowic,
8 Gromada Zuchowa „Tęczowe Karpiki” z Zatora,
10 Gromada Zuchowa „Błękitne Płomyki” z Frydrychowic,
13 Gromada Zuchowa „Zuch Misie” z Kleczy Dolnej,
15 Gromada Zuchowa „Wodni Przyjaciele” z Choczni i Woźnik,
16 Gromada Zuchowa „Przyjaciele Paddingtona” z Wysokiej,
17 Gromada Zuchowa „Dzielne Lwy” z Brzeźnicy,
1 Drużyna Harcerska „Błękitna” z Frydrychowic,
3 Drużyna Harcerska „Badyle” z Kalwarii Zebrzydowskiej,
4 Drużyna Harcerska „Granit” z Brodów,
12 Drużyna Harcerska „Fatamorgana” z Zatora,
13 Drużyna Harcerska „Krzyk” z Wadowic,
Zastęp harcerski „Błękitna Fala” z Choczni,
51 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Wędrownicy” z Brzeźnicy,
1 Drużyna Starszoharcerska „Andromeda” z Wadowic,
6 Drużyna Starszoharcerska „Dioryt” ze Stanisławia Dolnego,

Po zakończeniu zlotu, w blasku zachodzącego słońca i płomieni ognia, trzy osoby złożyły swoje zobowiązanie instruktorskie. Zlot trwał tylko jeden dzień, ale był pełen wrażeń, atrakcji i harcerskiej atmosfery, która na długo pozostanie w pamięci uczestników!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x