XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Sanktuarium Kalwaryjskiego

Do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przybyła XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ks. Dariusz Raś, Archiprezbiter Bazyliki Mariackiej w Krakowie i kapelan ludzi rzemiosła w Archidiecezji Krakowskiej. Pielgrzymi uczestniczyli także w Drodze Krzyżowej na kalwaryjskich dróżkach.

Drogę Krzyżową prowadził Ojciec Faustyn Kuśnierz OFM, oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta Kalwarii Zebrzydowskiej którą prowadził Tadeusz Stela.
 
Zebranych w bazylice przedstawicieli cechów rzemiosł, poczty sztandarowe, pątników oraz kapłanów przywitał kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa OFM.
  
Homilię wygłosił Ks. Wiesław Cygan, dziekan dekanatu kalwaryjskiego, który zwracał uwagę na wartość ludzkiej pracy. Analizując fragmenty encykliki Laborem Exercens, zwrócił uwagę, że każdy człowiek jest powołany do współpracy ze Stwórcą, a wykonywanie zawodu rzemieślnika jest jednym z przejawów tego zaangażowania.
  
Po Mszy świętej uczestnicy pielgrzymki ofiarowali się Matce Bożej Kalwaryjskiej odmawiając akt oddania przed Jej cudownym obrazem.
  
– Matko zapracowana w Nazarecie i pochylona nad każdym rzemieślnikiem, prosimy Cię, pomóż nam przez pracę otoczyć troską życie nasze i naszych najbliższych oraz tych, którzy korzystają z owoców pracy naszych rąk  – modlili się rzemieślnicy i przedsiębiorcy.
   

  
Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Kalwarii Zebrzydowskiej co roku gromadzi wiernych na modlitwie dziękczynnej za cały rok pracy. Rzemieślnicy proszą także o błogosławieństwo Boże w pracy przez pośrednictwo Pani Kalwaryjskiej.

  

 
o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

fot. Andrzej Famielec | Kalwaria 24

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x