Wysypisko śmieci na głównej ulicy miasta straszy mieszkańców i turystów!

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, od kilku dni rośnie sterta śmieci na ul. 3-ciego Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej. Powinna być to promenada, deptak, wizytówka miasta, jednakże jedynie co to przypomina, to pobojowisko i śmietnik. Tak właśnie o godz. 16:00 wygląda centrum Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, od kilku dni rośnie sterta śmieci na ul. 3-ciego Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej. Powinna być to promenada, deptak, wizytówka miasta, jednakże jedynie co to przypomina, to pobojowisko i śmietnik. Tak właśnie o godz. 16:00 wygląda centrum Kalwarii Zebrzydowskiej.

ul. 3-go Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej – 30 stycznia 2019 r.

Od kilku dni ta góra śmieci się powiększa, prawie codziennie przybywa coś nowego. W tamtym roku, jak jeszcze był tutaj śmietnik, te śmieci lądowały w nim. Śmietnika nie ma już mniej więcej od października 2018 r. Co my mamy z tym robić, zabierać te śmieci do siebie? Problemem jest to, że nikt nie chce tych śmieci odbierać – słyszymy od osoby chcącej zachować anonimowość.

Problemem na tej ulicy są także klomby, w których lądują śmieci i odpadki (pisaliśmy o tym już pod koniec września 2018 r. w artykule „Kwiatki z kalwaryjskich klombów” [link]). Pełno niewygrabionych liści nie przypomina kwietników poprawnie przygotowanych do zimy i mających godnie reprezentować miasto. W kwietnikach walają się puszki, puste butelki po alkoholu. Dla mnie osobiście wykładnią podejścia do czystości miasta był widok, jaki zaobserwowałem pod koniec roku na przystanku PKS, gdzie pracownik opróżniający kosze, z petem w gębie (pomimo zakazu palenia), po wrzuceniu śmieci na furgonetkę, wyrzucił niedopałek na płytę dworca. Wydaje się, że nie tak powinno to wszystko wyglądać.

Jutro zostanie wysłane zapytanie do Burmistrza, co zamierza uczynić z tym problemem, bo został on mu powierzony jak i cała gmina na 5 lat. Mieszkańcy i przedsiębiorcy oczekują działań, bo do czego ściągnąć turystów?

 

Aktualizacja 31 stycznia 2019 r. godz. 8:35

Śmieci zostały już uprzątnięte przez firmę zajmującą się czystością w mieście.

Skontaktował się z redakcją Kalwaria 24 przedstawiciel firmy zajmującej się utrzymaniem czystości w mieście.

Śmieci pochodzą od mieszkańców tej ulicy, którzy swoje prywatne śmieci bytowe wyrzucają do koszy, a gdy ich nie ma składają tak jak widać na zdjęciu. Sprawa ta była wielokrotnie zgłaszana do Urzędu Miasta i na Policję, bowiem była możliwość ustalenia nazwisk osób za to odpowiedzialnych. Niestety interwencje jak widać, nie przyniosły skutku… Śmieci te powinny być odbierane przez firmę, która wygrała przetarg na odbiór śmiecie komunalnych. Nasza firma nie zajmuje się ani wywozem odpadów komunalnych, ani dbaniem o zieleń miejską – mówił nam przedstawiciel firmy Pol-Kom-Tech sp. z o.o.

Przypominamy harmonogram wywozu śmieci i apelujemy o niezaśmiecanie miasta przez mieszkańców. Urzędnikom i Policji zwracamy uwagę, że na nich także spoczywa odpowiedzialność za takie sytuacje.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Baluś
Tomasz Baluś
31 stycznia 2019 08:42

Śmieci zostały usunięte przez służby komunalne! Jednocześnie apelujemy do mieszkańców o zaprzestanie procederu wystawiania śmieci z odpadami poza terminem ich odbioru!

Bulion
Bulion
Reply to  Tomasz Baluś
4 lutego 2019 12:36

panie baluś panu juz dziekujemy !

2
0
Would love your thoughts, please comment.x