mat. Stowarzyszenia im. Świętego Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej

Występ Eleni uświetni niedzielną galę stypendystów w Kalwarii

W niedzielę 22 października z tej okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się Gala stypendystów programu stypendialnego „Musicie od siebie wymagać”.

W kościele parafialnym św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, o godz. 16:30 zostanie odprawiona msza święta, a następnie w Sali Widowiskowej CKSiT o godz. 18:00 odbędzie się gala stypendystów, którą uświetni koncert Eleni.

Zachęcamy do składania wniosków stypendialnych. Stowarzyszenie przyznając stypendia pragnie budować żywy pomnik Papieża. Kolejnym projektem, jaki będziemy realizować wypełniając dziedzictwo papieża to powstanie i uruchomienie programu Talentownia JP2 – mówi Tomasz Baluś Prezes Stowarzyszenia i dodaje: zapraszam w imieniu organizatorów do udziału w naszej Gali i wysłuchania koncertu Eleni.

Więcej informacji o stypendiach w artykule: Program stypendialny „Musicie od siebie wymagać”.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc Sali Widowiskowej, organizatorzy przygotowali bezpłatne wejściówki, które są do odebrania w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w pokoju nr 12 na II piętrze, część wejściówek będzie dostępna również w Starym Kinie w Centrum Kultury Sportu i Turystyki.

Organizatorem Gali stypendystów jest Stowarzyszenie św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, przy współpracy z Gminą Kalwaria Zebrzydowska i Centrum Kultury Sportu i Turystyki.

Eleni

Eleni – jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Urodziła się w 1956 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Z muzyką zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu „Ballada”.

​​Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie.

Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

​W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Nikos Chadzinikolau, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Andrzej Sikorowski. Na stałe współpracuje z Kostasem Dzokasem i Aleksandrem Białousem

mat. Stowarzyszenia im. Świętego Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x