Wyróżnienie dla spektaklu „Twój szczęśliwy numerek” przyznanym podczas 7. Posiady Teatralnej na Orawie

W dniach 8-10 marca 2019 r,odbyły się 7. Posiady Teatralne na Orawie, w których udział wziął również Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy z członkami warsztatów teatralnych, działającymi pod skrzydłami naszego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, którzy zaprezentowali już doskonale wszystkim znany spektakl „Twój szczęśliwy numerek”.

Przegląd miał charakter konkursu, w czasie którego wyłoniono najlepsze zespoły w Małopolsce.  W komisji zasiadali: dr Inka Dowlasz – reżyser, Łukasz Fijał – reżyser, Andrzej Franczyk – aktor, Zofia Skwarło – regionalista, którzy po obejrzeniu i gruntownej ocenie dwudziestu grup z dziewięciu powiatów województwa małopolskiego (po jednym z powiatów krakowskiego, myślenickiego, wadowickiego, po dwa z powiatów chrzanowskiego, gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, siedem z powiatu nowotarskiego) postanowiła przyznać spektaklowi „Twój szczęśliwy numerek” wyróżnienie.  Nasi aktorzy zaprezentowali się w ostatnim panelu przeglądu i dostarczyli komisji konkursowej niemało wrażeń, jak później usłyszał reżyser Mirosław Płonka.

Początkowo myślałem, że ten spektakl jest zbyt brutalny. Ale wszystko spięła w całość hasłem „Ty to masz szczęście scena finałowa. Ja mam faktycznie szczęście i dziś jestem pewny, że temat Auschwitz bardzo mnie dotyczy – usłyszał w odprawie po spektaklu Mirosław Płonka od Komisji oceniającej spektakl.

Organizatorem przeglądu było Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, a współorganizatorem Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, w którego sali widowiskowej został zaprezentowany „Twój szczęśliwy numerek”.

Tekst: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej
fot.: Jan Ciepliński

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x