Wystawa prac studentów kierunku Konserwacja Dzieł Sztuki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Kiedy:
29 maj 2023@08:00 – 20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-05-29T08:00:00+02:00
2023-05-29T20:00:00+02:00
Gdzie:
Stare Kino - ul. Mickiewicza 4
Kalwaria Zebrzydowska

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac studentów kierunku Konserwacja Dzieł Sztuki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Otwarcie wystawy odbędzie się 12 maja 2023 r. (pt) o 17:00 w Stary Kinie. Prezentowane na wystawie prace powstały w czasie ubiegłorocznego pleneru w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystawa będzie otwarta do 30 maja.

A to jak zaprasza na wystawę organizator plenerów dr hab. Jacek Gramtyka:

Na wystawie tej zostaną zaprezentowane obrazy powstałe w czasie zeszłorocznego pleneru, który miał miejsce w Kalwarii, prace wykonane w czasie obecnego roku akademickiego w pracowniach przeze mnie prowadzonych, oraz prace archiwalne. Postanowiłem pokazać oprócz tytułowych obrazów plenerowych także te inne tak by ekspozycja była bardziej ciekawa i by w szerszym stopniu prezentowała różne zagadnienia plastyczne jakie są przedmiotem studiów.
 
Serdecznie Wszystkich Państwa zapraszam.
Jacek Gramatyka
 
 

dr hab. Jacek Gramatyka

Urodzony w Poznaniu, studia w zakresie malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego i doc. Barbary Steyer. Dyplom w pracowni doc. Barbary Steyer w1982roku. Od 1983 roku, pracownik dydaktyczny na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Prowadzi zajęcia dla studentów konserwacji malarstwa w dziedzinie rysunku i malarstwa dawnego i współczesnego.

Od 1998 roku zatrudniony w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, w Pracowni Propedeutyki Konserwacji Malarstwa i Obiektów Sztuki Współczesnej, prowadzonej przez prof. Iwonę Szmelter.

Od 2004 roku prowadzi Pracownię Technik Malarskich i Rysunkowych na ASP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu.

Uprawia malarstwo olejne i akwarelowe.

 
 
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.