Wadowickie świętowanie 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II

Kiedy:
27 kwiecień 2024@19:00 – 20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2024-04-27T19:00:00+02:00
2024-04-27T20:00:00+02:00
Gdzie:
Bazylika Ofiarowania NMP
Wadowice

27 kwietnia 2024 roku przypada 10. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Z tej okazji Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Paweł II w Wadowicach oraz Gmina Wadowice zapraszają na muzyczne wydarzenie pt. „Santo, santo”. Jego częścią będzie koncert zespołu GGDuo, który tworzy małżeństwo Gabrieli i Wojciecha Gąsiorów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00 w wadowickiej bazylice Ofiarowania NMP.

W 10. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II papieskie Muzeum zaprasza na wspólne dziękczynienie za dar świętości jego życia. W muzycznym wydarzeniu „Santo, santo” wystąpi zespół GGDuo, który tworzą Gabriela i Wojciech Gąsiorowie. Para to absolwenci Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Małżeństwo od wielu lat tworzy własne kompozycje, które nie ograniczają się do jednego wybranego gatunku. Poprzez muzykę, w której wykorzystują śpiew oraz wiele instrumentуw (gitary akustyczne, basowe, instrumenty klawiszowe, perkusyjne, saksofon, kalimbę i inne), dzielą się dobrym słowem i własnymi doświadczeniami. W ich utworach łatwo dostrzec inspirację wartościami bliskimi Ojcu Świętemu.

Papieska droga na ołtarze
Już w trakcie pogrzebu Jana Pawła II w kwietniu 2005 roku na Placu św. Piotra w Rzymie dało się słyszeć okrzyki „Santo subito!” – „Święty od razu!”. Benedykt XVI skorzystał z przysługującego mu prawa i miesiąc później ogłosił przyspieszenie procesu beatyfikacyjnego Papieża Polaka. Po trwającym dwa lata etapie diecezjalnym rozpoczęto prace w Watykanie, które zakończyły się podpisaniem dekretu o heroiczności cnót. Po uznaniu cudu uzdrowienia francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre z zaawansowanej choroby Parkinsona, datę beatyfikacji wyznaczono na 1 maja 2011 r. Następnie zainaugurowano proces kanonizacyjny, który toczył się przez kolejne lata. W lipcu 2013 r. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych zbadała i zatwierdziła niewytłumaczalny z punktu widzenia medycyny przypadek powrotu do zdrowia Floribeth Mora Diaz z Kostaryki. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 r., Jan Paweł II został ogłoszony świętym.

Wstęp na wydarzenie jest wolny

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.