Spotkanie motywacyjne z Janem Melą!

Kiedy:
28 październik 2022@18:00 – 19:15 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-10-28T18:00:00+02:00
2022-10-28T19:15:00+02:00

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie motywacyjne z Janem Melą, podróżnikiem, najmłodszym w historii zdobywcą dwóch biegunów w ciągu jednego roku, laureatem wielu nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej oraz autorem książki „Poza horyzonty„.

Jan Mela – urodził się w 1988 roku w Gdańsku. W wyniku porażenia prądem wieku 13 lat stracił rękę i nogę. Dwa lata później, z polarnikiem Markiem Kamińskim, wziął udział w wyprawie na Biegun Północny i Południowy. Wyprawa zakończyła się sukcesem, a Jan Mela stał się tym samym pierwszą (i dotychczas jedyną) osobą z niepełnosprawnością na świecie, której udało się tego dokonać. W kolejnych latach podróżnik uczestniczył w wyprawach na Elbrus, Kilimandżaro, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. W 2009 roku założył Fundację Poza Horyzonty, pomagającą osobom po amputacjach w zakupie protez i powrocie do aktywnego życia. Jego wyjątkowe dokonania i niezwykłe życie stały się inspiracją dla twórców filmu fabularnego Mój biegun. Obecnie podróżnik prowadzi szkolenia motywacyjne, a w wolnych chwilach podróżuje autostopem, szyje na maszynie i chodzi na slackline.

Podczas spotkania w bibliotece porozmawiamy o motywacji, działaniu oraz realizacji życiowych celów. Na pewno nie zabraknie opowieści o podróżach i związanych z nimi przeżyciach, otwierających słuchaczy na świat, ludzi oraz inną kulturę. Spotkanie z Janem Melą – człowiekiem, który pokonał własne bariery, z pewnością pozwoli spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy.

Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży i dorosłych. Wstęp wolny!

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.