fot. za: Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach

spektakl – „Poezja duszy w zwierciadle ciała”

Kiedy:
29 wrzesień 2024@15:00 – 16:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2024-09-29T15:00:00+02:00
2024-09-29T16:00:00+02:00
Gdzie:
sala teatralna Domu Katolickiego (Plac Jana Pawła II 1)
Wadowice
spektakl - „Poezja duszy w zwierciadle ciała" @ sala teatralna Domu Katolickiego (Plac Jana Pawła II 1)

„Poezja duszy w zwierciadle ciała” – to tytuł wyjątkowego spektaklu, na który już w najbliższą niedzielę 29 września 2024 r. o godz. 15.00 zaprasza Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Pokaz będzie efektem trzydniowych warsztatów taneczno-teatralnych prowadzonych przez znakomitą artystkę Patrycję Jarosińską – głuchą aktorkę, tancerkę i pedagożkę. Po raz pierwszy w historii Wadowic tanecznej interpretacji z przekazem treści poprzez znaki polskiego języka migowego poddane zostały wybrane wiersze Karola Wojtyły.

 

Wydarzenie, które odbędzie się w sali teatralnej Domu Katolickiego (Plac Jana Pawła II 1), wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Głuchych przypadającego w tym roku właśnie w niedzielę 29 września. Spektakl to także część inicjatyw trwającego w Małopolsce 2. Festiwalu Kultury Wrażliwej.

Patrycja Jarosińska – głucha pedagożka, tancerka i aktorka. „Jej głównym językiem jest polski język migowy. Tańca uczyła się od osób słyszących, ale w swojej indywidualnej praktyce szuka połączenia ruchu z językiem migowym. W ostatnich latach brała udział w różnych projektach inkluzywnych, w których wspólnie tworzyły osoby słyszące i g/Głuche (m.in. w ramach programu „Taniec i niepełnosprawność” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca czy w ramach projektu „Translacje” Krakowskiego Teatru Tańca). Występowała w nagradzanych spektaklach, takich jak: Wojna w niebie (Cricoteka 2018), Siostrzeństwo/sisterhood (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie 2021), Translacje (Cricoteka 2022), Kurtyna Kobiet (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie 2023). Uczestniczka licznych programów rezydencyjnych m.in. w METAL Chauffeur’s Cottage w Peterborough (Wielka Brytania), laboratorium „Taniec i niepełnosprawność – przekraczanie granic” w Teatrze ROZBARK w Bytomiu, czy w Dance Air w Hadze (Holandia) w ramach projektu Europe Beyond Acces, Choreografia i reżyseria światła autorstwa „Ruchome Graffiti” (Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, 2023). Ukończyła Kurs tańca współczesnego i kompozycji ruchu w Krakowie. Stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa”*.

* cytat za taniecpolska.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.