Recital Julii Malik oraz Miłosza Mączyńskiego w Dworze w Stryszowie

Kiedy:
27 sierpień 2022@18:00 – 19:30 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-08-27T18:00:00+02:00
2022-08-27T19:30:00+02:00
Gdzie:
Dwór w Stryszowie
Stryszów
Recital Julii Malik oraz Miłosza Mączyńskiego w Dworze w Stryszowie @ Dwór w Stryszowie

Recital Julii Malik (sopran) oraz Miłosza Mączyńskiego (gitara) to muzyczna podróż w świat najpiękniejszych pereł kameralistyki wokalnej na tenże zestaw wykonawców. Tradycja wieczorów pieśni klasycznej z towarzyszeniem instrumentu harmonicznego sięga czasów Schuberta, którego utwory pojawią się podczas koncertu. Zaprezentowane zostaną również dzieła mn. Giulianiego, Castelnuovo-Tedesco oraz naszych rodzimych twórców. Poezja była zawsze wielką inspiracją dla kompozytorów, stąd wielka popularność formy pieśni na przestrzeni wieków.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na ten kameralny koncert, który z powodzeniem mógł w takiej przestrzeni jak Dwór w Stryszowie się odbyć w czasach świetności formy „Hauskonzert”.

Julia Malik jest znakomitą śpiewaczką oraz wiolonczelistką młodego pokolenia, urodzoną w Krakowie. Ukończyła studia na prestiżowych uczelniach m. in. Wyższa Szkoła Muzyki i Teatru w Hamburgu, Hochschule für Musik und darstellende Kunst Stuttgart. Występowała w licznych salach koncertowych w Polsce oraz na świecie m.in. Liederhalle Stuttgart, Lieszhalle Hamburg, Concertgebouw Amsterdam, Poly Grand Theater China, Filharmonia Krakowska. Prywatnie jest wnuczką jeszcze wychowującej się w Dworze w Stryszowie Róży Gertych ze Skrochowskich oraz prawnuczką Marii Łubieńskiej.

Miłosz Mączyński, również krakowianin, to jeden z najwybitniejszych Polskich gitarzystów klasycznych, laureat nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych (min. Le Concours International de Guitare Classique de Montréal 2011, International Guitar Competition Guitartalent, Brno 2014). Koncertował jako solista i kameralista w Polsce, Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Słowacji. Wykładowca w klasie gitary Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, juror konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Dwór w Stryszowie
27.08.2022,godz. 18:00
wstęp: 5,-pln
zapisy pod adresem dworstryszow@wawelzamek.pl
oraz pod nr. tel. 33 8797489

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.