premierowe spektakle Teatrów Piccolo i Sokoliki

Kiedy:
14 czerwiec 2022@18:00 – 20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-06-14T18:00:00+02:00
2022-06-14T20:00:00+02:00
Gdzie:
Sala Kameralna WCK
Wadowice

WCK zaprasza 14 czerwca o godz. 18:00 na premierowe spektakle Teatrów Piccolo i Sokoliki.  Wstęp jest wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie WCK.

Wieczór w sali kameralnej WCK rozpocznie się o godz. 18:00  przedstawieniem
Teatru Piccolo  pt. „Ile żab waży księżyc?” 
Spektakl powstał na podstawie tekstu Maliny Prześlugi pt. „Ile żab waży księżyc?”. To opowieść o Chłopcu i Królu. O chłopcu, który jest po prostu chłopcem bez imienia oraz królu zakochanym we własnym „ja” i słowach „mój”, „moja”, „moje”. Czym zaowocuje to spotkanie? Możemy podpowiedzieć, że …wyprawą na księżyc. Ale to tylko część historii. Sercem tej opowieści są relacje. Jacy w nich jesteśmy, czego pragniemy i co tak naprawdę nas uszczęśliwia.

Występują: Pola Dyrcz, Zuzanna Gadocha, Patrycja Gracjasz, Emilia Hombesch, Zosia Kalka, Dawid Malec, Milena Nyderek, Nikodem Ramenda, Liliana Stasik- Gralik, Natalia Walczak, Tosia Woźniak, Magda Żak

Po przerwie Teatr Sokoliki przedstawi „Migawki” na podstawie fragmentów książki Marcina Szczygielskiego pt. „Teatr niewidzialnych dzieci” oraz tekstów własnych autorskich. Sztuka jest zbiorem etiud o tęsknocie, złości, miłości, smutku, żalu. O tym, jak trudno zapełnić pustkę po stracie Bliskich. To intymna historia opowiedziana przez młodego człowieka, poszukującego własnej tożsamości, poczucia wartości, swojej siły i odwagi.

Występują: Kordian Bargieł, Emilia Borek, Filip Borkowski, Jana Grąbka, Nataniel Gryga, Malwina Leśniak, Zuzanna Liszka, Lena Nawrot, Tosia Pietrasik, Lena Pływacz, Miłosz Ryczko, Julia Stanowska, Hania Stawinoga, Paulina Zielińska.

Oba przestawienia wyreżyserowała: Monika Filipowicz

Wstęp oba wydarzenia jest wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie WCK.

Zapraszamy

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.