Pokaz filmu „Nędzarz i Madame” o br. Albercie Chmielowskim

Kiedy:
19 czerwiec 2022@18:00 – 19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-06-19T18:00:00+02:00
2022-06-19T19:00:00+02:00
Gdzie:
Sala Widowiskowa CKSiT, Niemczynowksiego 3
Kalwaria Zebrzydowska

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza mieszkańców gminy na bezpłatny pokaz filmu pt. „Nędzarz i Madame” (2019), opowiadający historię życia br.  Adama Chmielowskiego.

 

Bezpłatny seans odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca 2022 roku, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Niemczynowskiego 3).

Bezpłatne bilety wstępu są dostępne w Starym Kinie, Mickiewicza 4 w Kalwarii Zebrzydowksiej. Ilość miejsc ograniczona!

 

Film „Nędzarz i Madame” pokazuje losy brata Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości, artysty-malarza i powstańca styczniowego, postanawia porzucić dotychczasowe życie i poświęcić się dobroczynności jako brat Adam.

 

Buntownicza natura oraz niezgoda na zło i cierpienie sprawiają, że ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie. Po osiągnięciu sławy porzuca sztukę, aby służyć ludziom. Jego tragiczny los wieńczy załamanie, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak odrodził się i powrócił, jako brat Albert, przyszły święty. Filmową historię jego życia dopełniają losy sławnych przyjaciół i artystów – Heleny Modrzejewskiej i Józefa Chełmońskiego.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.