„Jasia, Mała i Małgosia” – premiera spektaklu Kalwaryjskiej Grupy Teatralnej

Kiedy:
19 maj 2019@19:00 – 20:45 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-05-19T19:00:00+02:00
2019-05-19T20:45:00+02:00
Gdzie:
CKSiT, ul. Broniewskiego 3
Kalwaria Zebrzydowska

Zapraszamy na kolejny spektakl kalwaryjskiej grupy teatralnej, dzieci i młodzież pod kierownictwem reżysera Mirosława Płonki wystawiają sztukę pod tytułem „Jasia, Mała i Gosia”. Premiera odbędzie się 19 maja br. (niedziela), o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Broniewskiego 3 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Darmowe wejściówki na to wydarzenie są dostępne w Starym Kinie.

Spektakl pt. Jasia, Mała i Gosia powstał w czasie stałych zajęć teatralnych prowadzonych w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Tworzące grupę BUSTROPHEDON aktorki w wieku od 11-latki do 16-latki przygotowały z okazji zbliżającego się Święta Dnia Matki doskonale wszystkim znaną bajkę, ale z zupełnie nowym przesłaniem. Widowisko powstaje pod kierownictwem artystycznym reżysera Mirosława Płonki.

Jasia, Mała i Gosia to siostry, które zostają porzucone w lesie przez swoją matkę. Bajka konwencją przypomina Mistrza i Małgorzatę Nikołaja Bułhakowa, dlatego w spektaklu nie brakuje odniesień do tejże książki w postaci chociażby wiodącej rosyjskiej muzyki ludowej. Jak u Bułhakowa diabeł upomina się o swoje miejsce w życiu ludzi, tak w bajce Anioł przypomina o swojej opiece. Widowisko kończy się pointą, by kochać swoją matkę, bez względu na to, jaką by ona nie była osobą, bo czasem poszukiwanie miłości potrafi zrodzić miłość w sercu tego, kto jej unika lub chciał się jej pozbyć (i porzucił ją w lesie).

Zapraszamy na premierę do sali widowiskowej na ul. W. Broniewskiego 3 w niedzielę, 19 maja, by poznać na nowo bajkę z lat naszej młodości w wersji opowieści o Jasi, Małej i Gosi.

tekst: CKSiT Kalwaria Zebrzydowska

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.