Finisaż wystawy „Naturalnie” w Starym Kinie

Kiedy:
26 kwiecień 2024@18:00 – 19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2024-04-26T18:00:00+02:00
2024-04-26T19:00:00+02:00
Gdzie:
Stare Kino - ul. Mickiewicza 4
Kalwaria Zebrzydowska

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy finisaż wystawy prac dwóch utalentowanych artystek – Jolanty Królas i Grażyny Ulman, który odbędzie się w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 18:00, w Starym Kinie (ul. Mickiewicza 4, Kalwaria Zebrzydowska). 

 

O WYSTAWIE

„Naturalnie” to temat wielowątkowy – szczerze i niewymuszenie komunikuje to, co zgodne ze zwykłym porządkiem rzeczy. Natura jest nieustającym źródłem zachwytu, inspiracją do jej różnorodnych interpretacji. To, co zgodne z naturą, nie budzi wątpliwości, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Pospiesznie mijana natura ukrywa swoje piękno przed niedociekliwym wzrokiem. Ludzie rośliny, języki, wyrażają swoją osobowość, gdy zechcemy się zatrzymać i uważnie się im przyjrzeć.
Płótno lniane i drewniana rama oraz len osnowy i wełna, to naturalne bazy do wyrażania emocji i piękna.
Życie złączyło nas na progu dorosłości, w wyrazistej scenerii, która była miejscem wspólnych przeżyć. Nasze natury tak różne i tak podobne.

O AUTORKACH

Jolanta Królas – absolwentka Technikum Tkactwa Artystycznego przy Zespole Szkół Zawodowych im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem, absolwentka Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, zarządzaniem drukarnią naukową. To jej debiutancka wystawa. Mieszka i tworzy w Karniowicach.

Grażyna Ulman – absolwentka Technikum Tkactwa Artystycznego przy Zespole Szkół Zawodowych im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem oraz Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu – dyplom z tkaniny w pracowni prof. Magdaleny Abakanowicz i rysunku w pracowni prof. Wojciecha Mullera. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych, twórczyni dzieł malarskich, environments, oraz performerka. Mieszka i tworzy w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Serdecznie zapraszamy do Starego Kina, to ostatnia okazja, żeby zobaczyć wystawę i porozmawiać o niej z autorkami prac.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.