Darmowe zwiedzanie Wawelu

Kiedy:
20 listopad 2021 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-11-20T00:00:00+01:00
2021-11-21T00:00:00+01:00
Darmowe zwiedzanie Wawelu

Darmowy Listopad w rezydencjach królewskich 2021 to dziesiąta edycja projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w którym Zamek Królewski na Wawelu bierze udział od początku.

– Dzięki przyznanej dotacji MKiDN około sześćdziesiąt tysięcy osób będzie mogło skorzystać z bogatej kulturalno-edukacyjnej oferty Zamku Królewskiego na Wawelu w czasie trwania projektu Darmowy Listopad. Pragnę zachęcić wszystkich zwiedzających do zapoznania się z programem i zgłębienia tajemnic Zamku poprzez spotkania, lekcje, zwiedzanie z przewodnikami. Chodźcie do nas. Wawel jest Wasz! – zaprasza prof. Andrzej Betlej, Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

W tym roku oferujemy zwiedzającym bezpłatnie: wstęp na ekspozycje, zwiedzania z przewodnikami oraz lekcje muzealne: stacjonarne, plenerowe i online. Aby skorzystać z oferty należy pobrać bezpłatne wejściówki – na zwiedzanie z przewodnikiem dostępne tylko online, pozostałe dostępne online oraz w kasie: https://ebilet.wawel.krakow.pl/. Rezerwacja udziału w lekcjach muzealnych odbywać się będzie w Biurze Rezerwacji. Rezerwacji tel. + 48 12 422 16 97; e-mail: rezerwacja@wawelzamek.pl; ilość dostępnych terminów dla rezerwacji grupowych jest ograniczona.

Oferta dla zwiedzających

  • Bezpłatny wstęp na ekspozycje:

  1. Wawel Odzyskany (pn-ndz)

  2. Wawel Zaginiony (pn-ndz)

  3. Zbrojownia (pn-ndz)

  4. Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie (wt-ndz)

  5. Nowa wystawa: Wazy, serwisy, misy… Osiemnastowieczne srebra, porcelana i szkła ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu (wystawa czasowa w bud. nr. 7, wt-ndz)

  6. Reprezentacyjne Komnaty Królewskie – jedynie od 30 listopada z wyeksponowanym Szczerbcem

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.