Biblioteczny Piknik Profilaktyczny

Kiedy:
30 sierpień 2023@15:00 – 18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-08-30T15:00:00+02:00
2023-08-30T18:00:00+02:00
Gdzie:
Park Miejski
Wadowice

O zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać już od najmłodszych lat, dlatego Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież na Biblioteczny Piknik Profilaktyczny, który odbędzie się w środę 30 sierpnia w Parku Miejskim w Wadowicach, w godzinach 15:00-18:00.

Piknik stanowi zakończenie wakacyjnego cyklu spotkań dla dzieci i młodzieży „Radość bez uzależnień”, którego celem było zachęcenie młodych ludzi do twórczego spędzania wolnego czasu, przede wszystkim poza wirtualną rzeczywistością i z dala od używek.

Podczas wakacji dzieci uczestniczyły w różnych bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Wadowicką Bibliotekę m.in. artystycznych, naukowych, lizakowych, czekoladowych czy cyrkowych. Dodatkowo przed każdymi zajęciami odbywały się krótkie pogadanki na temat różnych zagrożeń związanych z nałogami i niezdrowym trybem życia, prowadzone przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach oraz policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zaplanowany na 30 sierpnia Piknik w Parku Miejskim to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale także możliwość uzyskania fachowej pomocy. W programie przewidziano m.in. zajęcia profilaktyczno – animacyjne, zachęcające do zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek. Na najmłodszych będzie czekać też mnóstwo atrakcji m.in. ciekawe animacje, gry i zabawy profilaktyczne, dmuchańce, malowanie twarzy, balonowe zoo, pokaz magii, bańki mydlane, wata cukrowa i wiele innych atrakcji. Uczestnicy pikniku będą mogli również skorzystać ze stoiska profilaktycznego Małopolskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa, w którym będzie można otrzymać fachową pomoc oraz nabyć materiały profilaktyczne.

W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do budynku Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ul. Legionów 1).

Cykl zajęć wakacyjno-profilaktycznych sfinansowano ze środków Gminy Wadowice.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.