Wspaniały występ dziewczęcej drużyny MDP OSP Przytkowice na Olimpiadzie Strażackiej

Dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Przytkowice na Międzynarodową Olimpiadę CTIF na Słowenii zajęły wysoką 6 lokatę, czyli weszły do tzw. złotej strefy. Forma Mistrzyń Polski gwarantowała nam wysoką lokatę i nie zawiedliśmy się. Choć można przyznać, że gdyby było odrobinę więcej szczęścia, to medal należałby do dziewcząt z Przytkowic.
 
Zawody były także możliwością zaprezentowania polskiej kultury oraz promocją zarówno kraju, jak i gminy Kalwaria Zebrzydowska. Olimpiada odbyła się w dniach 17-24 lipca 2022 r. Tak doskonały wynik nie byłby możliwy bez determinacji, poświęcenia i wielomiesięcznych treningów dziewcząt z OSP Przytkowice. Do tego występu dziewczęta przygotowywały się od początku roku. 
 
Zapraszamy do zapoznania się ze skróconą relacją z zawodów, która przygotowała reprezentacja Polski.
 

SOBOTA

W sobotę 16 lipca 2022 r. razem z całą reprezentacją Polski wyruszyliśmy w drogę do Słowenii na Międzynarodową Olimpiadę CTIF. Podróż była długa i męcząca ale towarzyszyły nam dobre humory.
 

NIEDZIELA

Podczas pierwszego dnia naszego pobytu w Celje odpoczywaliśmy i poznawaliśmy miejscowość. Piękno Słowenii zaczęliśmy podziwiać już po przekroczeniu granicy austriacko-słoweńskiej. Zostaliśmy zakwaterowani, a później udaliśmy się na posiłek. Wieczorem wzięliśmy udział w koncercie na powitanie wszystkich drużyn.
 

PONIEDZIAŁEK

Kolejny dzień zawodów to dzień treningowy. W godzinach popołudniowych (w bardzo wysokiej temperaturze) poszczególne drużyny zgodnie z programem przystąpiły do swoich treningów. Na stadionie zapoznaliśmy się z torem przeszkód, sędziami i spróbowaliśmy oswoić stres przed zawodami. Trening był ciężki i męczący. Później przygotowaliśmy się do uroczystego otwarcia zawodów MDP. W pełnym umundurowaniu cała reprezentacja Polski MDP wspólnie z reprezentacjami pozostałych krajów udały się na rynek, gdzie odbywała się oficjalna ceremonia. Po oficjalnym rozpoczęciu reprezentacje wszystkich narodów przygotowały stoiska promujące regiony poszczególnych drużyn. Polskie stoisko było bardzo okazałe. Nasza drużyna promowała Polskę, Małopolskę i Gminę Kalwaria Zebrzydowska. Nasza wystawa wzbudziła bardzo duże zainteresowanie, odwiedziły nas setki osób z całego świata. Było biało-czerwono i radośnie.
 

WTOREK

We wtorek mieliśmy trochę czasu na odpoczynek, więc z wszystkimi drużynami MDP udaliśmy się na basen. Był to dzień regeneracji i integracji.
 

ŚRODA

W środę rano pełni energii udaliśmy się na stadion gdzie już po raz ostatni mogliśmy przystąpić do oficjalnego treningu. Była to próba generalna przed zawodami. W drodze powrotnej ze stadionu usłyszeliśmy znajome głosy i głośne trąby, przybyli nasi kibice, którzy przyjechali nas wspierać! Wieczorem wszyscy udaliśmy się na oficjalne rozpoczęcie całej Olimpiady CTIF, w której wzięły udział zarówno drużyny MDP, jak i drużyny seniorów.
 

CZWARTEK

Czwartek to najważniejszy dzień naszego pobytu w Słowenii, to dzień startów. Od razu po śniadaniu przeszliśmy na stadion gdzie przeprowadziliśmy rozgrzewkę przed naszym biegiem. Nastawienie drużyny było bojowe. Dziewczyny były pełne energii i optymizmu. Drużyna udała się na płytę stadionu tylko z tłumaczem i kierownikiem polskiej reprezentacji, a także z jednym z naszych przedstawicieli PRESS. Trenerzy oraz nasi kibice zostali na trybunach i dopingowali drużynę podczas całego startu. Pierwszą konkurencją było rozwinięcie bojowe, ukończone z wynikiem 44,98. Dziewczyny były bardzo zadowolone po swoim starcie. Po około 15minutowej przerwie nadszedł czas na bieg sztafetowy w wykonaniu naszych dziewczyn. Bieg ukończony został z czasem 81,29. Końcowy wynik wyniósł 1047,73 pkt. Taki wynik dał nam wysokie 6 miejsce w Złotej Randze Medalowej. Popołudniu odbyła się olimpiada obozowa. Było to kilkanaście konkurencji które wykonywała każda drużyna. Była to bardzo dobra zabawa jak i okazja do integracji z innymi narodami. Dużo się działo! Do miejsca zakwaterowania wróciliśmy cali mokrzy i brudni, ponieważ końcowe konkurencje w olimpiadzie obozowej były związane z wodą.
 

PIĄTEK

Z samego rana wyruszyliśmy na wycieczkę do Zamku Celjskiego. Po południu przygotowywaliśmy się do występu- prezentacji narodów. Cała reprezentacja Polski: MDP Przytkowice, MDP Wysokienice, MDP Zalesie Śląskie była ubrana w barwy biało-czerwone. Oliwia Kaleta z MDP Przytkowice pięknie zaśpiewała piosenkę „My Słowianie”, a cała reszta wykonała taniec z elementami regionalnymi. W tle występu, wszyscy mogli podziwiać film ukazujący najpiękniejsze polskie zakątki, a także urywki ukazujące ważne wydarzania dla naszej jednostki i obóz przygotowujący drużyny MDP do Olimpiady. Zebraliśmy gromkie brawa i wszystkim bardzo się podobało!

 
 
 

SOBOTA

W sobotę rano udaliśmy się na Celjska Kocę, gdzie wraz z naszymi kibicami zjeżdżaliśmy na bob kartach i podziwialiśmy piękne widoki . Zabawa była świetna! Po zrobieniu wspólnego zdjęcia udaliśmy się na basen. Po powrocie z basenu rozpoczęliśmy przygotowania do Oficjalnego Zakończenia Olimpiady CTIF. Nasza reprezentacja udała się na stadion. Tam zgromadziły się wszystkie narody biorące udział w olimpiadzie oraz ich kibice. Wśród kibiców nie zabrakło Polaków!. Najważniejszym osiągnięciem dla nas okazało się zdobycie 6 miejsca w klasyfikacji generalnej dziewcząt! Pozycja ta uplasowała nas w Złotej Randze Medalowej! Po zgaszeniu znicza olimpijskiego mistrzostwa zakończyły się. Otrzymaliśmy zasłużone medale i certyfikaty CTIF. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z całą reprezentacją Polski MDP.
 

NIEDZIELA

Z samego rana zakończyliśmy pakowanie swoich rzeczy i zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do Polski z żalem żegnając piękno Słowenii. Wieczorem dotarliśmy do Przytkowic, gdzie hucznie nas przywitano, były race, fajerwerki i mnóstwo mieszkańców, którzy przybyli nas przywitać. Nie zabrakło łez wzruszenia.
 
 

Wyjazd ten nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie okazane przez:

Gmina Kalwaria Zebrzydowska,
Komeda Główna Państwowej Straży Pożarnej,
Zarząd Główny ZOSP RP,
Starostwo Powiatowe w Wadowicach,
Bank Spółdzielczy w Kalwarii Zebrzydowskiej,
Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej,
MKS Kalwarianka,
LKS Sokół Przytkowice
Firma Ersbut Ernest Pacułt.
Dziękujemy także Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach za udostępnienie sali, a także Paniom: Monice Kubickiej – Zwias oraz Jadwidze Janickiej za pomoc w przygotowaniu prezentacji narodów.
 
Oprócz wyżej wymienionych, Partnerem Głównym Wyjazdu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Dziewcząt z OSP Przytkowice na Olimpiadę CTIF 2022 w Słowenii zostało Województwo Małopolskie.
Ale przede wszystkim pragniemy podziękować za poświęcony czas i zaangażowanie w treningi całej naszej drużynie dziewcząt, a były to: Julia Lelek, Oliwia Kaleta, Lidia Racut, Wikoria Tyrała, Wiktoria Syrek, Zofia Job, Paulina Poseł, Martyna Chotowicka, Emilia Wojnowska, Barbara Szczęsny.
 
Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie cały sztab szkoleniowy oraz osoby pomocne w przygotowywaniu torów do ćwiczeń: Wiesław Rudecki, Robert Rudecki, Andrzej Zamysłowski, Krzysztof Zamysłowski, Dominik Balcer, Stefan Rudecki, Michał Rudecki, Kacper Studnicki, Adrian Krawczyk, Piotr Żyła.
 
Dziękujemy całej Reprezentacji Polski za wzajemne wsparcie, pomoc i wspólnie spędzony czas!
 
Dziękujemy wszystkim naszym kibicom, którzy przybyli za nami do Słowenii, Wasze wsparcie i obecność były dla nas bardzo ważne i dodawały wiary w samych siebie, a także tym, którzy wspierali nas oglądając transmisje na żywo i przybyli powitać nas przy remizie.
 

Klasyfikacja generalna:

Zawody MDP (ćwiczenie bojowe, sztafeta z przeszkodami 400m)
W kategorii drużyn dziewczęcych: MDP Przytkowice – 6 miejsce
W kategorii drużyn chłopięcych/mix: MDP Wysokienice – 9 miejsce, MDP Zalesie Śląskie – 11 miejsce

Tradycyjne zawody pożarnicze (ćwiczenie bojowe, sztafeta pożarnicza z przeszkodami)

Ochotnicze straże pożarne:
Kobiety CTIF grupa A: KDP OSP Głuchów – 3 miejsce, KDP OSP Raszowa – 15 miejsce
Kobiety CTIF grupa B: KDP OSP Lądek – 2 miejsce

Mężczyźni CTIF grupa A: OSP Głuchów – 13 miejsce, OSP Drohiczyn – 29 miejsce, OSP Milanów – 38 miejsce, OSP Raszowa – 39 miejsce, OSP Dobieszowice – 49 miejsce
Mężczyźni CTIF grupa B: OSP Lądek – 5 miejsce, OSP Niechobrz – 11 miejsce, OSP Raszowa – 12 miejsce

Zawodowe straże pożarne:
Mężczyźni CTIF grupa A: KP PSP Kościan – 2 miejsce
Mężczyźni CTIF grupa B: KM PSP Siedlce – 4 miejsce

Sport pożarniczy: 2 miejsce reprezentacji Polski w sporcie pożarniczym

fot. OSP Przytkowice | facebook

więcej fotografii: facebook OSP Przytkowice

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x