We wtorek W Stryszowie oficjalnie otworzono Klub Senior +

Integracja międzypokoleniowa, poradnictwo zdrowotne, zajęcia ruchowe, warsztaty z rękodzieła, spotkania z artystami, wyjazdy do kina… Z myślą o mieszkańcach gminy Stryszów w wieku powyżej 60 lat otwarto Klub „Senior+”. W budynku LKS „Chełm” Stryszów powstało wyczekiwane miejsce spotkań seniorów. W uroczystym otwarciu wzięli udział poseł Filip Kaczyński. senator Andrzej Pająk i wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego dba o wszystkich Mieszkańców. Wiele uwagi poświęcamy Seniorom. Dzięki programowi „Senior+” wspólnie z samorządami tworzymy miejsca sprzyjające integracji i aktywizacji społecznej; miejsca, gdzie seniorzy rozwijają swoje pasje i zainteresowania. To odpowiedź na potrzeby seniorów, którzy chcą móc korzystać z życia i dobrze spędzać jesień życia – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 Nowo otwarty Klub „Senior+” w Stryszowie jest tego przykładem. Placówka czynna jest pięć dni w tygodniu. Wszystkich zainteresowanych zapraszam już dziś do przyjścia i zapoznania się z ofertą. Samorządowi gratuluję realizacji inwestycji – dodaje wojewoda Łukasz Kmita.

Nowy Klub „Senior+” będzie funkcjonował w strukturach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stryszowie. Klub mieści się w wyremontowanym budynku komunalnym, gdzie swoją siedzibę miał wcześniej LKS „Chełm” Stryszów. Na powierzchni 324,02 m2 znajduje się m.in. pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję sali spotkań, aneks kuchenny, łazienki, szatnia i pomieszczenie gospodarcze.

Jego przebudowa i remont możliwa była dzięki dotacji pozyskanej ze środków budżetu państwa w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 200 000 zł, co umożliwiło uruchomienie 64 miejsc dla seniorów.

Całkowity koszt powstania Klubu wyniósł 1 082 901,01 zł, z czego 347 650,35 zł pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Oprócz środków z programu „Senior+” gmina Stryszów otrzymała ponad 347 tysięcy zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łącznie środki z budżetu państwa pokryły blisko połowę całej inwestycji. To ogromna pomoc, ale też przykład wielowymiarowego rządowego wsparcia, które kierujemy na takie inwestycje – ważne dla Mieszkańców i przez nich wyczekiwane – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

fot. Urząd Wojewódzki w Krakowie

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x