Interaktywna gra muzealna w Domu Rodzinnym Jana Pawła II

Od dzisiaj (18 stycznia 2022 roku) w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach będzie można wziąć udział w interaktywnej rodzinnej grze muzealnej – wystarczy pobrać bezpłatną aplikację oraz dostępną w kasie biletowej kartę zadań. Zagadki i zadania do wypełnienia pomogą rozwiązać główne hasło. Taka forma zwiedzania będzie atrakcyjna dla najmłodszych i pozwoli im – także poprzez zabawę – poznać osobę Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Gra trafi do oferty stałej Muzeum.

W grze muzealnej będzie można wziąć udział w ramach zakupionego biletu do Muzeum. Wystarczy pobrać ze sklepu Google Play lub App Store bezpłatną aplikację pn. „Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II” i wybrać odpowiednią ścieżkę zwiedzania. Rozwiązując zadania na otrzymanej karcie zadań oraz zgodnie z informacjami zawartymi w aplikacji, dzieci wraz z rodzicami będą miały możliwość rozszyfrowania głównego hasła, a jednocześnie poznania Patrona Muzeum. Do korzystania z aplikacji konieczne będą słuchawki, dlatego warto zabrać własne lub zakupić jednorazowe w kasie Muzeum (z uwagi na czas przejścia ścieżki zwiedzania z grą – ok. 70 min., karty zadań będzie można pobrać w kasie Muzeum do godz. 14.30).

Opracowana ścieżka zwiedzania zawiera nie tylko instrukcje potrzebne do zdobycia hasła w grze, ale także najważniejsze informacje o eksponatach. Jest przede wszystkim opowieścią o życiu Karola Wojtyły od narodzin, poprzez lata młodzieńcze spędzone w Wadowicach, aż po ostatnie dni pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

Czas ferii zimowych to również okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną Muzeum. Dla dzieci i młodzieży w zorganizowanych grupach Muzeum oferuje warsztaty tematyczne i zajęcia poświęcone nie tylko Janowi Pawłowi II, ale też historii przedwojennych Wadowic. Wybrać można m.in. warsztaty „W 80 minut dookoła świata”, „Jak Lolek Wojtyła został superbohaterem”, „Historie rodzinne” czy „Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu?”.

Zajęcia edukacyjne odbywają się od poniedziałku do piątku, w grupach maksymalnie 25-osobowych. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja w celu potwierdzenia terminu.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej instytucji: https://domjp2.pl/warsztaty-muzealne/

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x