mat. prasowy Klubu Szachowego Wieża Wadowice

We wrześniu odbęda się duże turnieje wadowickiego klubu szachowego

Sezon szachowy trwa cały rok, ale to właśnie wrzesień jest kluczowy dla tej dyscypliny w Wadowicach. 

 

“Przez cały rok w naszym klubie rozgrywamy turnieje w których większość zawodników należy do naszego klubu, natomiast na wrześniowe turnieje o Puchar Starosty i Puchar Burmistrza przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski, a nawet obcokrajowcy.” – mówi Adam Madej prezes klubu Wieża Wadowice. 

Każdy może zapisać się do tych turniejów, więc uczestniczą w nich też liczni gracze z okolic naszego miasta dla których jest to czasem pierwsza okazja wzięcia udziału w dużym turnieju szachowym z udziałem Arcymistrzów i innych utytułowanych szachistów. Dzięki temu umiejętności szachowe uczestników są bardzo zróżnicowane i każdy znajduje kogoś z kim wygra i z kim przegra. Również nagrody są przewidziane nie tylko dla najlepszych, ale również w kategoriach obejmujących graczy początkujących.” – dodaje. 

 

Turnieje odbędą się w weekend 23 i 24 września w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej przy osiedlu Kopernika 10 i są dofinansowywane przez władze lokalne Wadowic – Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie tych turniejów: https://weekend.wiezawadowice.pl 

 

Również w tym miesiącu i to już w najbliższą środę, 13 września, odbędzie się największy turniej internetowy organizowany przez ten wadowicki klub. 

 

“Głównym celem tego turnieju jest wyłonienie czwórki osób, które będą reprezentować nasz klub internetowy w ogólnoświatowych rozgrywkach #ChessConnectsUs organizowanych przez najlepszą szachistkę w historii Judit Polgar. Gdyby nie internet to zorganizowanie takich rozgrywek dla zawodników z całego świata, którzy nie są profesjonalistami, byłoby praktycznie niemożliwe.” – wyjaśnia Piotr Janas odpowiedzialny za działalność wadowickiego klubu w internecie.

“Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które grają czasem w szachy przez internet – dołączenie do naszego klubu na chess.com oraz udział w turnieju jest bezpłatne, a można wygrać nagrody.”

 

Turniej odbędzie się 13 września o 18.30 w klubie internetowym Wieży na platformie chess.com: https://www.chess.com/join/wieza-wadowice 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x