Warsztaty bożonarodzeniowe w Domu Rodzinnym Ojca Świętego

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza uczniów z klas 0-6 szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty bożonarodzeniowe „Lecą, lecą Aniołowie”.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza uczniów z klas 0-6 szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty bożonarodzeniowe „Lecą, lecą Aniołowie”.

Aniołowie, od zawsze towarzyszą nam podczas Świąt Bożego Narodzenia. Wszak to właśnie Archanioł Gabriel zwiastował Pannie Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego. To także Anioł zbudził pastuszków, żeby pobiegli do żłoba. Podobizny aniołów pojawiają się jako ozdoby choinkowe, są też nieodłącznym elementem jasełek i wielu kolęd. To o Aniołach śpiewamy Anieli grali, króle witali.. czy Aniołowie się radują, pod niebiosy wyśpiewują…

Jan Paweł II poświęcił tematyce aniołów serię katechez w 1986r. w których przekonywał wszystkich, że aniołowie zasługują na zaufanie oraz wdzięczność za dobrą opiekę.

To właśnie o Aniołach porozmawiamy podczas warsztatów bożonarodzeniowych „Lecą, lecą Aniołowie”, które odbywać się będą w okresie od 11 do 20 grudnia br. w sali teatralnej Muzeum (pl. Jana Pawła II 1).
W czasie zajęć dowiemy się kim właściwie są Aniołowie? Jakie mają zadania i skąd się biorą? Czy każdy z nas ma Anioła Stróża? Na koniec każde dziecko, będzie miało okazję wykonać własnego Anioła.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas 0-6 szkół podstawowych. Wstęp jest darmowy.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o dokonywanie zgłoszeń pod numerem telefonu 609 730 528 lub 33 823 35 55.

Będzie anielsko! Serdecznie zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x