Warsztaty bożonarodzeniowe w Domu Jana Pawła II w Wadowicach

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza uczniów klas 4-8 szkół podstawowych na warsztaty bożonarodzeniowe. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak ich rówieśnicy z najodleglejszych zakątków ziemi spędzają Boże Narodzenie oraz przygotują wyjątkową kartkę świąteczną związaną z miejscami, które odwiedził Jan Paweł II.

Podczas licznych pielgrzymek i podróży apostolskich Papież Polak miał okazję nie tylko do odwiedzenia wielu państw, ale i poznania tradycji oraz zwyczajów ich mieszkańców. Poprzez spotkania z drugim człowiekiem oraz zainteresowanie kulturą Jan Paweł II dawał przykład otwartości i szacunku. Uczniowie biorący udział w warsztatach odkryją nieoczywiste świąteczne zwyczaje praktykowane w krajach, do których Ojciec Święty podróżował w czasie pontyfikatu oraz dowiedzą się, że mimo różnic w obchodzeniu Świąt Bożego Narodzenia na świecie ich sens pozostaje taki sam.

Warsztaty odbywać będą się w okresie od 11 do 15 grudnia br., w sali teatralnej Domu Katolickiego (Pl. Jana Pawła II 1).

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 33 823 35 55.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x