Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna zapisy!

Wadowickie Centrum Kultury po raz kolejny zaprasza na rok zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Propozycja ta powstała z myślą o osobach, które ukończyły 55 rok życia i chcą ciekawie spędzić czas w gronie rówieśników. Zapisy rozpoczynają się 2 września dla osób, które pozytywnie zaliczyły ubiegły rok oraz 9 września dla nowych osób.

Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje w Wadowickim Centrum Kultury od 2013 roku. Ilość propozycji oraz osób zainteresowanych uczestnictwem z roku na rok jest coraz większa. Fascynujące wykłady o tematyce kulturalno – naukowej, zajęcia stałe w formie cyklicznych warsztatów a także inne aktywności w postacie Kina Seniora, zabaw tanecznych i koncertów okolicznościowych – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na przyszłych studentów WUTW.

W tym roku w ofercie zajęć stałych znajdują się uwielbiane przez seniorów zajęcia z jogi i pilatesu, gimnastyka ciała, zajęcia plastyczne a także rękodzieło artystyczne. Osoby, które nie boją się występować na scenie, WCK zaprasza do zespołów artystycznych WUTW! Działający od dwóch lat Teatr WUTW wciąż poszukuje nowych aktorów. Uwielbiane przez wadowicką publiczność zespoły taneczne „Ale Babki” chętnie przyjmą nowych tancerzy. Natomiast zespół wokalny, który działa w ramach uniwersytetu już od kilku lat, w tym roku weźmie na warsztat repertuar chóralny. Ale to nie wszystko! W ramach bloku integracyjnego studenci WUTW będą mogli zapisać się do Klub Kulinarnego Smakosz, Klubu Brydżowego, Kawiarenki a nawet do Sekcji Sportowo -Turystycznej, której uczestnicy spotykają się co tydzień żeby spacerować po Wadowicach z kijkami.

Nie trzeba być mieszkańcem Wadowic! Nie trzeba posiadać wykształcenia wyższego! Jedyne wymagania to ukończenie 55 roku życia oraz pozytywne nastawienie i chęć do działania!

Zapisy rozpoczynają się 2 września dla osób, które zaliczyły ubiegły semestr oraz 9 września dla nowych studentów. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Wadowickiego Centrum Kultury.

Szczegółowe informacje oraz program zajęć: https://wck.wadowice.pl/kultura/edukacja/wadowicki-uniwersytet-trzeciego-wieku/zapisy-na-zajecia-2019-2020

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x