W sobotę odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Zwierzyniec królewski-Wilkoń na Wawelu”

W sobotę, 28 sierpnia o 11, zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Zwierzyniec królewski-Wilkoń na Wawelu” – w Dworze w Stryszowie-oddziale Zamku Królewskiego na Wawelu. Będzie to opowieść o twórczości artysty, inspiracjach, jakie widoczne są w jego sztuce i założeniach wystawy.

Podczas oprowadzania nie zabraknie anegdot związanych z powstawaniem tej wyjątkowej wystawy a ze strony artysty – tajników powstawania jego prac.

wstęp: 5 zł + bilet wstępu na wystawę
sprzedaż ONLINE: https://zkw.systembiletowy.pl/repertoire/show?id=7882…

Udogodnienia:

w czasie oprowadzania będzie możliwość dotykania wybranych eksponatów oraz ich opracowań dotykowych

– Tłumacz PJM. Potrzebę tłumaczenia na polski język migowy prosimy zgłaszać (minimum 3 dni przed wydarzeniem) drogą e-mailową na adres dis@wawelzamek.pl

https://www.facebook.com/events/2610528979242371/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

 

Z kolei o godz. 12:00 odbędzie się czytanie Pana Tadeusza Pan Tadeusz i dwór szlachecki- warsztat dla dorosłych. Jest to kolejne wydarzenie towarzyszące wystawie „Zwierzyniec królewski-Wilkoń na Wawelu”.

Pan Tadeusz i dwór szlachecki to niemalże synonimy. W czasie spotkania zostaną odczytane fragmenty poematu, które staną się inspiracją dalszych działań. Warsztaty będą poruszać tematy z zakresu kulturoznawstwa, literaturoznawstwa oraz historii sztuki. Dodatkową atrakcją będzie wspólne wykonywanie przedmiotów DIY oraz rysunków i prac malarskich nawiązujących do twórczości Józefa Wilkonia.

odbiorcy: młodzież, dorośli

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x