W okolicach Kalwarii znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

W piątek 24 kwietnia, dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Znalezisko o długości około 40 cm i średnicy około 10 cm, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej.

W piątek 24 kwietnia, dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Znalezisko o długości około 40 cm i średnicy około 10 cm, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej,  ujawnił na terenie leśnym spacerujący mężczyzna. Najprawdopodobniej jest to pocisk moździerzowy. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów. Pocisk znajdował się w znacznej odległości od zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia dla mieszkańców. Niewybuch został już przewieziony na poligon, gdzie został zneutralizowany.

Apelujemy o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, gdyż jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją.

fot. KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x