W najbliższą sobotę odbędzie się Piknik Ukraiński

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego oraz Szkoła Muzyczna I stopnia zapraszają na Piknik Ukraiński, który odbędzie się 21 maja 2022r. w Sali Widowiskowej CKSiT.

Spotkanie integracyjne jakie zaplanowano na 21 maja będzie okraszone koncertem i wspólnym biesiadowaniem przy stole wypełnionym ukraińskimi potrawami.

W ramach podziękowań, panie z Ukrainy przebywające obecnie na terenie naszej gminy  przygotują tradycyjne ukraińskie potrawy. Nie zabraknie barszczu ukraińskiego, pampuszek czyli chlebka czosnkowego z Ukrainy, ziemniaków wg. specjalnego przepisu, żeberek oraz innych przysmaków ukraińskich.

Spotkanie integracyjne rozpocznie koncert w Sali Widowiskowej CKSiT o godz. 14:30, wystąpi Pani Julia z Ukrainy wraz z rodziną, a także uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Po koncercie zaprosimy na degustację ukraińskich potraw, przygotowanych przez naszych gości z za wschodniej granicy, którzy znaleźli schronienie w Kalwarii Zebrzydowskiej.

PIKNIK  UKRAIŃSKI

21.05.2022 – sobota
Sala Widowiskowa CKSiT Kalwaria Zebrzydowska

godz. 14:30
Koncert

Pani Julia z Ukrainy wraz z rodziną
Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej

godz. 15:00
Piknik Ukraiński

degustacja potraw ukraińskich
spotkanie integracyjne

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x