W Lanckoronie trwa Festiwal Kreatywności

Od czwartku 1 września trwa Festiwal kreatywności w Lanckoronie z Teatrem Figurki z Krakowa.

 
 
W sobotę 3.09. na warsztaty „Tworzenie światów” oraz na oprowadzanie o godz.13:00 po instalacji cieniowej „Alchemiczna pracownia Pana Twardowskiego” zapraszamy osoby niesłyszące i niedosłyszące – razem z nami będzie tłumaczka polskiego języka migowego.
 
Również w sobotę 3.09. na spektakl Teatru Figurki „Cieniowanki” zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów. To najlepszy na świecie cieniowy plac zabaw, znajdziecie tu labirynty, zwierzątka, tunele i mnóstwo pomysłów do wspólnej zabawy. Spektakl skierowany jest dla dzieci od 2. do 5. roku życia, ale jest duża szansa, że dorosłym też się spodoba. 🙂 
 
W niedzielę 4. 09. chcemy zwrócić waszą uwagę na spektakl w języku ukraińskim „Opowieści dla Sofijki”. Dlatego opis zaczynamy od tego języka – a później tłumaczenie. Powiedzcie o tym wszystkim naszym gościom i znajomym z Ukrainy. Niech przyjdą na ten spektakl z dziećmi, bo warto.
 
Софійці довелося виїхати з країни разом з бабусею, і батьки дуже за нею сумують.  Вони сумно блукають по її кімнаті, згадують свою маленьку доньку, уявляють, що буде, коли вона нарешті повернеться і вони зможуть розповісти їй казку. Тільки яку?  Вона ж усі їх знає напам’ять!  Недовго гадаючи, батьки вирішують придумати свою власну казку: про принцесу Софійку, яка стрибала, а не ходила; про злого чаклуна, який шукав справжнього кохання; про розумного принца Данилка, який заради кохання готовий на все і про Бабу-Ягу, яку просто треба зустріти.
 
Sofijka musiała wyjechać z babcią z kraju, a jej rodzice bardzo bardzo za nią tęsknili. Snuli się smutni po jej pokoju, wspominali córeczkę, wyobrażali sobie jak to będzie kiedy ona wreszcie wróci i będą jej mogli opowiedzieć bajkę. Tylko którą? Przecież wszystkie już zna! Nie namyślając się dużo rodzice postanawiają wymyślić ich własną bajkę: o królewnie Sofijce, która zamiast chodzić, cały czas skakała, o złym czarnoksiężniku, który szukał prawdziwej miłości, o sprytnym księciu Daniłku, który dla miłości gotów był zrobić wszystko i o Babie Jadze, którą po prostu musicie poznać.
 
Również w niedzielę 4. 09. zapraszamy na familijny koncert na rynku w Lanckoronie. Grać będzie zespół KU KU, który tworzy muzykę dla najbardziej wymagających odbiorców – dzieci, ale która tak samo podoba się dorosłym. Jeśli macie ochotę na świetną zabawę, tańce i piosenki, będziemy czekać na Was na rynku o godz.18.00. 
 
To oczywiście nie wszystko. Przez te 4 dni mamy wiele innych ciekawych propozycji, rozwijających kreatywność i dających wiele frajdy.
 
Serdecznie zapraszamy
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x