W Kalwarii ponownie znaleziono pocisk altyleryjski z czasów II wojny światowej

W Kalwarii Zebrzydowskiej podczas prac ziemnych został znaleziony niewybuch z okresu II wojny światowej. Dzisiaj niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.

Wczoraj (5 października br.), dyżurny Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie miasta. O niecodziennym znalezisku poinformował pracownik firmy, w trakcie wykonywania prac ziemnych w rejonie torowiska.  Na miejsce natychmiast skierowani zostali kalwaryjscy policjanci, którzy zabezpieczyli teren. Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej o długości około 38 cm i średnicy około 9 cm. Dzisiaj, niewybuch został zabezpieczony przez żołnierzy z 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Krakowie, którzy przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

Przypominamy, że samodzielne wydobywanie czy przenoszenie niewypałów jest bardzo niebezpieczne, dlatego w przypadku ujawnienia takiego przedmiotu powinniśmy natychmiast powiadomić odpowiednie służby.

fot. i info: KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x