fot. UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

W Kalwarii ma powstać strzelnica wirtualna

Delegacja władz Kalwarii Zebrzydowskiej i Zarządu Starostwa Powiatowego w Wadowicach wizytowała strzelnicę wirtualną w liceum w Trzebini. Już wkrótce podobna wielostanowiskowa strzelnica będzie zorganizowana w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym już od kilkunastu lat funkcjonują klasy o profilu wojskowym.

Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku. W marcu tego roku Zarząd Starostwa w Wadowicach otrzymał dofinansowanie w wysokości 158 tys. zł w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej  „Strzelnica w powiecie” na zadania związane z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego strzelnic wirtualnych wraz z wyposażeniem strzeleckim.

Gości po strzelnicy oprowadzał gospodarz miejsca – dyrektor szkoły Marek Kuchta, który zapoznał ich z zasadami funkcjonowania szkoły i klas mundurowanych. Odwiedzający placówkę mogli nie tylko dowiedzieć się, jak zorganizowana jest strzelnica w trzebińskim LO, ale również wypróbować ją w praktyce.

Warto zaznaczyć że Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej mocno wspierał logistycznie powstanie strzelnicy.

W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Piotr Janusiewiczem, starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec, Marek Cimer, przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu, a także Sławomir Gołota z referatu zarządzania kryzysowego UM w Kalwarii Zebrzydowskiej.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x