W dniu wczorajszym oficjalnie otwarte Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kalwarii Zebrzydowskiej

Od wczoraj (23 sierpnia 2023 r.) Kalwaria Zebrzydowska jest gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zmaganiach uczestniczyć będzie 38 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz gościnnie trzy drużyny z Ukrainy.

Jak zostało wspomniane w spocie reklamowym, jest to okazja nie tylko do rywalizacji sportowej, ale także do zobaczenia bohaterów, bo tak należy mówić o tych, którzy ratują ludzkie życie i chronią mienie innych.

Przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów, młodzieżowe drużyny pożarnicze, zebrały się w Bazylice Kalwaryjskiej, gdzie uczestniczyły we Mszy św. koncelebrowanej przez Kapelana Małopolskich Strażaków ks. bryg. Władysława Kuliga. O. Samuel Węgrzyn wikary klasztoru przywitał młodzież słowami: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, przybliżając godność i duchowość służby jaką pełnią strażacy. Po mszy św. zebrani mieli możliwość zwiedzenia Bazyliki.

Oficjalne otwarcie Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. regulaminu CTIF, które są eliminacją do Międzynarodowej Olimpiady Strażackiej CTIF MDP w 2024 roku, odbyło się na stadionie MKS „Kalwarianka” wieczorem o godz. 19:00.

Transmisja na żywo zawodów:

Uroczyste otwarcie zawodów zaszczycili swoją obecnością:
Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, komendant Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie nadbryg. Piotr Filipek, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Radny Województwa Małopolskiego Rafał Stuglik, Prezes Zarządu Głównego OSP RP nadbryg. Waldemar Pawlak oraz Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty

1 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x