mat. prasowy

Już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się II Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego

Już w najbliższy weekend 26 i 27 sierpnia zorganizowany zostanie II Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego. Będzie to druga edycja tego wyjątkowego przedsięwzięcia, rok temu pomysł na organizację Festiwalu spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem.

W tym roku będzie to 26-27 sierpnia, podobnie jak poprzednio wydarzenie zostanie zorganizowane na stadionie MKS Kalwarianka.

Organizatorzy już wcześniej zabiegali aby zaprosić znanych i lubianych wykonawców, w sobotę gwiazdą dnia będzie Kordian, to też odpowiedź na liczne głosy aby właśnie postawić na tego wykonawcę, który gra muzykę góralska i biesiadną, ma też sporą liczbę fanów. W niedzielę zaprezentuje się wykonawca, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać – Mezo.

Właśnie w sobotę 26 sierpnia Festiwal otworzy koncert Kordiana zaplanowany na godz. 17:00, po nim organizatorzy zapraszają na Festyn, na scenie wystąpi DJ Robertus i znana lokalna kapela „Pokusa”. W tym dniu nie zabraknie degustacji ogórków kalwaryjskich, będą też potrawy z grilla ale co najważniejsze będzie to okazja do wspólnego biesiadowania.

Natomiast w niedzielę 27 sierpnia w Kalwarii Zebrzydowskiej już będzie dominował ogórek od godz. 17:00! Będzie okazja by go degustować na wszelkie możliwe sposoby, przygotowane zostaną stoiska na których będzie również gościł ogórek. Zorganizowane zostaną konkursy dla Kół Gospodyń Wiejskich, konkursy kulinarne. Nie zabraknie  też atrakcji dla dzieci.  

Przypomnijmy, że przydomek kalwarian “Ogórcorz” wziął się od kiszonych ogórków sprzedawanych na placu Rajskim przed Sanktuarium pasyjno-maryjnym i na samych dróżkach Kalwarysjkich.  Istniała tradycja, że każdy, kto do niego pielgrzymował, powinien ich skosztować.

O przydomku „ogórcorze” wspomniał Jan Paweł II w czasie pamiętnego spotkania w Wadowicach w 1999 r. Pozdrawiając pielgrzymów z sąsiednich dekanatów powiedział: “Wszyscyśmy razem chodziliśmy do gimnazjum. Z Andrychowa jedna grupa, z Zatora druga grupa, z Kalwarii trzecia grupa. Nazywali kalwaria nów ogórcorzami, wadowiczan flacorzami, a żywczan szczupakami. Sam smak” – mówił wówczas papież. 

Głównym organizatorem Festiwalu jest  Stowarzyszenie  Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, głównym partnerem Gmina Kalwaria Zebrzydowska.

 

II FESTIWAL OGÓRKA KALWARYJSKIEGO

Sobota 26 sierpnia

17:00

Kordian

19:00

FESTYN

z Zespołem „Pokusa”

DJ Robertus

wspólne biesiadowie

degustacja ogórków

potrawy z grilla

 

Niedziela 27 sierpnia

17:00

degustacja ogórków

promocja dań z ogórka

pokazy kulinarne KGW

atrakcje dla dzieci

muzyka

20:00

MEZO

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x