W czwartek odbędzie się spotkanie z autorem projektu pomnika Mikołaja Zebrzydowskiego

Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria i Grupa Inicjatywna Budowy Pomnika Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej w 400-lecie śmierci założyciela miasta, serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Karolem Badyną – autorem projektu pomnika.

Spotkanie odbędzie się dnia 24 października 2019 r. godz. 17:00, w auli plebanii parafii pw. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Profesor Karol Badyna jest autorem i wykonawcą wielu rzeźb znajdujących się w kraju i za granicą, w tym pomnika Artura Rubinsteina w siedzibie ONZ w Nowym Jorkupomnika Fryderyka Chopina w ogrodzie botanicznym w Singapurze, pomnika Jezusa Miłosiernego w StąporkowieIzaaka Bashevisa Singera w Biłgoraju, a także serii sześciu „Ławeczek Jana Karskiego” w Waszyngtonie (2002), Kielcach (2005), Nowym Jorku (2007), Łodzi (2009), Tel-Awiwie (2009) i Warszawie oraz popiersia księcia Philippa von der Leyen w Kobern-Gondorf. 22 kwietnia 2012 przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik parafii pod tym wezwaniem w Zakopanem odsłonięto pomnik jego autorstwa upamiętniający ofiary katastrofy polskiego Tu-154M w Smoleńsku[1]. Jest autorem projektu i wykonawcą Pomnika Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie (2013) oraz Pomnika Leszka Kołakowskiego w Radomiu (2016). Zajmował się również małymi formami rzeźbiarskimi. Jest także autorem projektów wnętrz sakralnych dla wielu zgromadzeń zakonnych.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x