Fire

W Barwałdzie Górnym czad zabił starszego mężczyznę

W Barwałdzie Górnym w wyniku zatrucia czadem doszło do śmierci samotnie mieszkającego starszego mężczyzny. Pomimo szybkiej interwencji ratowników, nie udało się poszkodowanego uratować. 

W Barwałdzie Górnym w wyniku zatrucia czadem doszło do śmierci samotnie mieszkającego starszego mężczyzny. Pomimo szybkiej interwencji ratowników, nie udało się poszkodowanego uratować. 

W czwartek (15 października 2020 r.) doszło tam do zatrucia czadem mężczyzny w wieku około 70 lat, mieszkańca Barwałdu Górnego. Został on znaleziony nieprzytomny na podłodze obok łóżka w pokoju, który był ogrzewany tzw. „kozą”.

Po przybyciu strażaków na miejsce w pomieszczeniu stwierdzono jeszcze 409 ppm” – informuje Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzn.

Strażacy apelują o ostrożność w sezonie grzewczym Najczęstsze typowe objawy zatrucia tlenkiem węgla to ból głowy, mdłości, wymioty, apatia, utrata przytomności. W celu uniknięcia sytuacji stwarzającej zagrożenie zatruciem nie należy ogrzewać pomieszczeń za pomocą kuchni gazowych, w pomieszczeniach w których występuje spalanie paliwa należy zapewnić skuteczną wentylację. Nie należy zatykać kratek wentylacyjnych w drzwiach do łazienki oraz od przewodów wentylacyjnych. Łazienki, w których występuje piecyk gazowy należy wyposażyć w czujnik czadu. To niedrogie urządzenie może uratować życie.

W przypadku podejrzeń zatrucia tlenkiem węgla należy niezwłocznie skontaktować się z pogotowiem ratunkowym lub strażą pożarną dzwoniąc na numery alarmowy  112.

info: Wadowiceonline.pl
fot.  Alexander Abolinsh

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x