Utrudnienia w ruchu w Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 16 września 2018 r.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach  uprzejmie informuje, że 16 września 2018 roku  na terenie Sanktuarium OO Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej,  odbywać się będą uroczystości religijne związane z XXVI Pielgrzymką Rodzin Archidiecezji Krakowskiej z udziałem członków episkopatu oraz około  40  tysięcy wiernych .

W związku z tym informujemy, że 16 września  2018 roku w godzinach  od 6:00 do 15:00 wystąpią poważne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Ruch kołowy na drodze powiatowej  relacji:  Kalwaria Zebrzydowska  –  Stryszów  zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami  w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów służbę będą pełnili funkcjonariusze Ruchu Drogowego.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska na ulicach i drogach gminnych przeznaczonych na lokalizację  parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystość, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tym dniu  z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Za powstałe niedogodności przepraszamy i prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział  w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem.

Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

KP Policji w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x