Urząd Miasta prostuje oświadczenie Związku Aptekarzy w sprawie powstania nowej apteki w Kalwarii

W dniu dzisiejszym (3 luty 2021 r.) UM w Kalwarii Zebrzydowskiej wystosował oświadczenie do mediów, w sprawie konfliktu wobec mającej powstać apteki przy ul. Krakowskiej. Oświadczenie prostuje tezy Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek w sprawie rozmów Związku z Urzędem Miasta.

W dniu dzisiejszym (3 luty 2021 r.) UM w Kalwarii Zebrzydowskiej wystosował oświadczenie do mediów, w sprawie konfliktu wobec mającej powstać apteki przy ul. Krakowskiej. Oświadczenie prostuje tezy Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek w sprawie rozmów Związku z Urzędem Miasta.

Oświadczenie Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej z dnia 3 lutego 2021 r.

W związku z nieprawdziwym przekazem Joanny Machalskiej, która w czasie konferencji prasowej, reprezentowała Związek Aptekarzy-Pracodawców Polskich Aptek, która jest jednocześnie współwłaścicielem Apteki przy ulicy Krakowskiej 5 w Kalwarii Zebrzydowskiej – pragniemy raz jeszcze przedstawić prawdziwą i rzetelną informację związaną z szeroko pojętą sytuacją związaną z funkcjonowaniem aptek na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska na przestrzeni ostatnich dwóch lat, a także odnieść się do podniesionych zarzutów informujemy:

  1. Podnoszenie przez aptekarzy argumentu iż „Organizacja dyżurów nocnych byłaby możliwa przy dofinansowaniu pracy apteki w porze nocnej” jest kompletnie chybione i wręcz niedorzeczne – Gmina w żaden sposób nie może dotować prywatnego podmiotu jakim jest komercyjna apteka.
  2. Z zażenowaniem musimy też stwierdzić, iż pani Joanna Machalska, kierując słowa o przedstawionych propozycjach pomyliła Burmistrza ze Starostą czy też Radą Powiatu Wadowickiego, wprowadzając jednocześnie opinie publiczną w błąd.
  3. Skandalicznym pozostaje sugestia jakoby Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty wprowadzał w błąd Ministra Zdrowia. Nowa apteka deklaruje iż, będzie realizowała dyżury nocne i świąteczne zgodnie z nowym harmonogramem uchwalonym przez Radę Powiatu Wadowickiego.

 

Przypominamy, że nowa apteka miała rozpocząć działalność jeszcze w 2020 roku, jednakże sprawa apteki na chwile obecną utknęła u Głównego Inspektora Farmaceutycznego, gdyż jej otwarcie zostało oprotestowane przez Związek Aptekarzy Pracowników Polskich Aptek. Polecamy zapoznanie się z artykułem: Trwa walka o aptekę w Kalwarii. Burmistrz zorganizował konferencję [link]

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
karol
karol
4 lutego 2021 07:19

przed sesją :
https://www.wadowice24.pl/nowe/polityka/15356-czy-w-pandemii-radnym-powinno-sie-obnizac-diety-w-tomicach-juz-padl-taki-pomysl.html
w styczniu nasi radni nie ruszyli palcem, dieta po około 1000 zł funkcyjni dużo, dużo więcej ! pytanie za co im płacimy ???

1
0
Would love your thoughts, please comment.x