mat. UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

Urząd Miasta planuje rozpocząć konsultacje w sprawie budowy basenu

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej planuje rozpoczęcie konsultacji w sprawie budowy i lokalizacji basenu na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

 
Wstępnie wyznaczono następujące lokalizacje:
– obok przychodni zdrowia – działka nr 4100, 4098
– za przychodnią zdrowia – działka nr 4072
– przy placu zabaw na ul. Jagiellońskiej – działka nr 1244/11
– obok Starej Szkoły w Brodach – działka nr 2701/1
 
Basen będzie dostosowany do możliwości budżetowych gminy. Nie będzie wielkości basenu Delfin w Wadowicach. Na realizację planów budowy, po wybraniu lokalizacji w drodze konsultacji społecznych, Urząd Miasa zamierza przeznaczyć kwotę około 100-150 tys. zł.
 
Pierwsze konsultacje, na które zostaną zaproszeni: radni, sołtysi, przewodniczący zarządów osiedli oraz inicjatorzy budowy basenu odbędą się w piątek 3 listopada o godz. 13:30 w sali sesyjnej Rady Miejskiej.
 
Przypomnijmy, że będzie to trzecia próba realizacji inwestycji. Pierwszą była próba zbudowania basenu jako ośrodka rehabilitacyjnego podczas pierwszej kadencji samorządowej na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Burmistrz Ormanty wynegocjował wówczas umowę na dotację celową budowy obiektu z PEFRONem, który zobowiązał się do pokrycia 50% kosztów budowy. Ówczesna Rada Miasta i Gminy nie widziała potrzeby budowy basenu i odrzuciła porozumienie. Wówczas nie istniały baseny w Wadowicach i Suchej Beskidzkiej.
 
Kilka lat później (jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku) jeden z podmiotów gospodarczych chciał kupić basen otwarty na Solcy, obecnie Ostoja. Złożył on ofertę budowy basenu z podgrzewaną wodą oraz uruchomienia komunikacji busowej dla dzieci ze szkół, aby dowozić je na nowy obiekt. Jeden z ówczesnych radnych wniósł sprzeciw, mówiąc, że sprzedaż obiektu według wyceny rzeczoznawcy jest za czapkę gruszek i pomysł sprzedaży upadł.
 
2 2 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x