mat. Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Uczniowie i nauczyciele KEN wzięli udział w I etapie projektu Wyszehradziego

W dniach 25-27 października 2023r. młodzież z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej wzięła udział w projekcie edukacyjnym finansowanym ze źródeł Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (Program Mikrograntów „Generacja V4”), którego celem jest inspirowanie instytucji krajów partnerskich do ściślejszej współpracy pomiędzy sobą poprzez wspieranie wspólnych projektów kulturalnych, naukowych, edukacyjnych, wymian młodzieżowych i współpracy transgranicznej. Fundusz ponadto promuje działania na rzecz rozwoju właściwych postaw obywatelskim i społecznych. Warto przypomnieć w tym miejscu, iż sam Fundusz Wyszehradzki powstał na podstawie porozumienia między rządami Polski, Czech, Słowacji i Węgier, a jego siedzibą jest Bratysława.

W projekcie realizowanym na Słowacji (I etap) wzięło udział 12 uczniów oraz 2 nauczycieli z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz 12 uczniów i 2 nauczycieli ze Strednej Odbornej Drevarskiej Skoly z Vranova nad Topl’ou (Słowacja). W trakcie projektu polska i słowacka młodzież wspólnie odkrywała historię pięknego Vranova, wzięła udział w ekologicznej akcji sprzątania świata oraz poznawała tajemnice lokalnego rzemiosła kaletniczego.

Projekt realizowany przez Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej jest pierwszym tego rodzaju w powiecie wadowickim. II etap został przewidziany na marzec 2024 na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje władzom powiatu wadowickiego za zaufanie i wszelkie wsparcie otrzymane w trakcie realizacji projektu.

Na stronie szkoły oraz w social mediach można obejrzeć materiał video z tego wydarzenia.

Więcej na stornie internetowej: https://zsken.edu.pl/index.php/aktualnosci/uroczystosci-i-wydarzenia-szkolne/2220-projekt-visegrad-2023-2024

 

1 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x