Tymczasowy areszt dla sprawcy podejrzanego o usiłowanie rozboju w Stanisławiu

Funkcjonariusze  z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali mężczyznę, który usiłował dokonać rozboju przy użyciu noża. 50-latek usłyszał już zarzuty. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące. 

Kilka dni temu, dyżurny kalwaryjskiego komisariatu został powiadomiony o tym, że na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, mężczyzna usiłował dokonać rozboju na pracownicy jednej z placówek handlowych. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że kilka minut wcześniej, nieznany mężczyzna nie zapłacił za artykuły spożywcze warte około 77 złotych (chowając je do plecaka), po czym groził ekspedientce nożem, by wydała mu pieniądze z kasy.

Kobiecie na szczęście udało się obronić (KPP błędnie podaje informacje, jakoby sprzedawczyni uciekła), w skutek czego napastnik uciekł w nieznanym kierunku. Zaangażowani w sprawę policjanci pionu kryminalnego oraz patrolowo-interwencyjnego, wytypowali i kilkadziesiąt minut później zatrzymali mężczyznę na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska. Był to 50-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Jak się okazało w trakcie dalszych czynności, mężczyzna dwa dni wcześniej również dokonał w tym samym sklepie kradzieży artykułów spożywczych na kwotę około 60 złotych.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz dwa zarzuty kradzieży zuchwałej.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. 

Za KPP

Tytuł pochodzi od redakcji, dokonano poprawek w oryginalnym tekście.

O kradzieży pisaliśmy wcześniej tutaj: Okradł sklep w Stanisławiu i uciekł na motorze

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x