Trwają przygotowania do otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej

Punkty Szczepień Powszechnych (PSP) tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa. W powiecie wadowickim będą funkcjonować dwa Punkty Szczepień Powszechnych: w Wadowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 im. M. Zebrzydowskiego.

Punkty Szczepień Powszechnych (PSP) tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa.

W powiecie wadowickim będą funkcjonować dwa Punkty Szczepień Powszechnych: w Wadowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej na Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. M. Zebrzydowskiego.

W dniu wczorajszym (21 kwietnia 2021 r.), odbyła się wizja terenowa powstającego Punktu Szczepień Powszechnych. Obecnie na Hali Sportowej trwają prace nad przygotowaniem stanowisk oraz utworzeniu niezbędnej infrastruktury technicznej. Po zakończeniu prac i odbiorze przez Fundusz Zdrowia, punkt może rozpocząć działalność. Organizacja punktu szczepień nie była by możliwa bez sporego zaangażowania logistycznego i sprzętowego Urzędu Miasta, SP ZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz strażaków OSP.

Jest to duże wyzwanie logistyczne, które stanęło przed Gminą – mówi Burmistrz Augustyn Ormanty. Powierzenie tego zadania gminie Kalwaria Zebrzydowska to wynik zaufania, jakim obdarzył nas Wojewoda Małopolski, za co serdecznie mu dziękujemy. Warto zwrócić uwagę, że w naszej Gminie będzie to już 5 punkt szczepień. Obecnie bezproblemowo funkcjonują już aż cztery punkty, a niejednokrotnie większe od Kalwarii Gminy posiadają jedynie dwa lub trzy punkty.

Szczepienia w naszym Punkcie Szczepień Powszechnych rozpoczną się, gdy tylko Narodowy Fundusz Zdrowia wyda zgodę na ich realizację.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x