Trendy 2020 w łazienkach

Trendy wnętrzarskie zmieniają się co roku. Dotyczy to nie tylko stylu aranżacji jako takiego, ale również kolorów, wzorów, faktur, dodatków… Co w tym roku króluje w łazienkowych trendach i jak urządzić łazienkę, aby była nie tylko ładna, ale, przede wszystkim, komfortowa i funkcjonalna?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się co roku. Dotyczy to nie tylko stylu aranżacji jako takiego, ale również kolorów, wzorów, faktur, dodatków… Co w tym roku króluje w łazienkowych trendach i jak urządzić łazienkę, aby była nie tylko ładna, ale, przede wszystkim, komfortowa i funkcjonalna?

Ściany i podłogi

Rozwiązaniem królującym w tym roku w łazienkach jest marmur. Stawia się na wielkoformatowe wymiary oraz jak najmniej widocznych połączeń płytek. Z mody cały czas nie wychodzą białe płytki ceramiczne, które są idealnym tłem dla żywszych kolorów armatury łazienkowej. Na podłogach coraz częściej znajdują się płytki imitujące drewno. Do łask powraca również lastryko, które do tej pory kojarzone było wyłącznie z epoką PRL. Dzisiejsza wersja tego podłoża jest nieco odmieniona i dostępna w większej gamie kolorystycznej. Zawiera kilka składników, które są standardowo wykorzystywane do wykańczania podłóg. Głównymi surowcami są kruszywa takie jak: kawałki marmuru czy granitu, które tradycyjnie zalewa się betonem lub – w nowoczesnych wersjach – spoiwem żywicznym. Lastryko jest niezwykle trwałe, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Tapeta w łazience

Coraz chętniej wybieraną okładziną ścian jest wodoodporna tapeta. Mnogość wzorów pozwoli na jej dopasowanie do większości łazienek. Można zdecydować się na tapetę, która optycznie powiększy wnętrze niewielkiej łazienki lub na fototapetę. Popularnością cieszą się desenie roślinne, idealnie współgrające z drewnianymi meblami. Warto wspomnieć, że tapeta jest tak samo łatwa w utrzymaniu jak płytki.

Sanitariaty

Kiedy już zostaną wybrane okładziny ścian i podłóg, przychodzi pora na dobranie wyposażenia. Kolorowe elementy armatury będą pojawiać się coraz częściej w aranżowanych łazienkach. Żółte, różowe czy zielone nowoczesne baterie łazienkowe nadadzą wnętrzu oryginalności. Jeśli jednak wolimy kontrastowe zestawienia kolorów to można zdecydować się na zestaw prysznicowy czarny zamiast chromowanej wersji. Ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym zaoszczędzić miejsce, są baterie wannowe z deszczownicą. Jest to wyjście 2w1, które umożliwi na korzystanie z wanny jakby była brodzikiem, dzięki czemu nie jest konieczna osobna kabina prysznicowa. Jest to rozwiązanie idealne dla małych łazienek.

Dodatki

Nieodłącznym elementem łazienki, bez względu na sposób jej aranżacji, są wieszaki łazienkowe. Sklepy oferują wiele wzorów do wyboru – okrągłe, punktowe czy relingi. Można je znaleźć w kolorystyce chromu, złota, matowej czerni oraz bieli, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do stylu panującego w tym pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem zyskującym na popularności są lustra z wbudowanymi diodami LED, dzięki którym możemy poczuć się niczym gwiazda filmowa.

About Author

Reklama