To nie praca, to misja

W ogromnej mierze to dzięki ich pracy Powiat Wadowicki jest odbierany jako przyjazny osobom potrzebującym, niepełnosprawnym a także wszystkim tym, którzy doświadczają kryzysu psychicznego. Wczoraj (23.11) przedstawiciele placówek pomocy społecznej z naszego regionu wraz z władzami Powiatu Wadowickiego świętowali Dzień Pracownika Socjalnego.

– Spotykamy się, aby z wdzięcznością uścisnąć dłoń tym, którzy swoje życie zawodowe postanowili realizować w obszarze pomocy społecznej, oddając swoim podopiecznym nie tylko wiedzę i kompetencje, ale przede wszystkim serce.

W imieniu władz samorządowych oraz mieszkańców Powiatu Wadowickiego dziękuję za Państwa zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę dla drugiego człowieka – mówił podczas spotkania starosta Eugeniusz Kurdas. Jednocześnie przekazał życzenia i pozdrowienia od wicestarosty Beaty Smolec, która ze względów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w wydarzeniu.

Ciepłe słowa pod adresem pracowników placówek pomocy społecznej padły również z ust przewodniczącej Rady Powiatu Zofii Kaczyńskiej, członka Zarządu Powiatu Marka Ciepłego oraz dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach Barbary Pindel-Polaszek.

– Wasza praca to tak naprawdę misja, która wymaga wrażliwości, empatii i wielkiego serca. Wiem, że często nie jest łatwo, że to służba obligująca do poświęceń, ale wiedzcie Państwo, że Wasz trud jest doceniany, a praca niezwykle szanowana – podkreślała Z. Kaczyńska. Wspólnie ze starostą przewodnicząca Rady Powiatu przekazała na ręce dyrektorów placówek pomocy społecznej życzenia dla wszystkich pracowników socjalnych.

Wczorajsze spotkanie zorganizowano w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach. I to uczniowie tej powiatowej szkoły zadbali o piękną oprawę artystyczną i kulinarną wydarzenia. Nad tym, aby wszystko wypadło jak najlepiej czuwali natomiast dyrektor i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach.

***

Przypomnijmy, że Dzień Pracownika Socjalnego jest obchodzony 21 listopada. Święto zostało wprowadzone zapisem znowelizowanej ustawy o pomocy społecznej z dnia 14 czerwca 1996 roku.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x